PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Prezydent Andrzej Duda kapitanem drużyny "Slalom Maratonu"

Poniedziałek, 29 stycznia 2018 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

Prezydent Andrzej Duda kapitanem drużyny "Slalom Maratonu"Prezydent RP Andrzej Duda już po raz drugi został kapitanem drużyny charytatywnych zawodów "12h Slalom Maraton" organizowanych przez Burmistrza Miasta Zakopane oraz Fundację Handicap na stacji narciarskiej Szymoszkowa. Zawodnicy podjęli się pobicia zeszłorocznego rekordu Polski w dwunastogodzinnym drużynowym slalomie non-stop, który wynosi 679 km. Celem wydarzenia jest pozyskanie środków na działanie Fundacji, która aktywizuje dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez zajęcia sportowe. Sponsor główny zawodów firma PZU nagrodzi każdy przejechany kilometr, stąd zacięta walka całej drużyny, by przejechać ich jak najwięcej.


Prezydenta Andrzeja Dudę na stoku witali zawodnicy i dzieci z Fundacji Handicap, zespół Giewont, kibice, a także władze miasta Zakopane - Burmistrz Leszek Dorula i Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica, Prezes Fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz oraz Starosta Tatrzański Piotr Bąk. Prezydentowi towarzyszyli: Sekretarz Stanu Andrzej Dera oraz doradca Piotr Nowacki. 

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę przywitać Pana Prezydenta jako kapitana drużyny, narciarza i uczestnika tego Maratonu. Chciałbym podziękować za to, że możemy tutaj dzisiaj wspólnie być. Najpiękniejsze w życiu jest to, co człowiek może zrobić nie tylko dla siebie, ale dla innych. Taki wymiar mają dzisiejsze zawody - powiedział Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, życząc całej drużynie udanych zawodów i jak największej wygranej dla podopiecznych Fundacji. 

- Jest to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt móc zjechać tym slalomem gigantem. Cel tego spotkania jest niezwykle szczytny - to pomoc młodzieży, osobom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i powrocie do sprawności, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez Fundację, ale to przede wszystkim serce ofiarowane przez polskich zawodników, seniorów, trenerów, instruktorów związanych z tą ideą pomocy. Dziękuję bardzo za świetną organizację tego spotkania w Zakopanem. Mam nadzieję, że w tym roku uda się pobić poprzedni rekord. Trzymam kciuki. Dziękuję, że przez dwanaście godzin tę niedzielę w Zakopanem poświęcacie na to, by wesprzeć innych, dać serce i pokazać, że można - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda otwierając zawody.

Po powitaniu, prezentacji całej drużyny oraz błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza Parafii św. Krzyża w Zakopanem ks. Mariusza Dziubę na trasę ruszyli przedzjeżdżacze, a wśród nich najlepsi narciarze spośród podopiecznych Fundacji Handicap: Krystian Kicmal, Patrycja Strama, Klimek Zięba i Antoni Wiercioch. Następnie z numerem 1 wystartował Prezydent Andrzej Duda. 

"12h Slalom Maraton" to wyjątkowe sportowe i charytatywne wydarzenie promujące Zakopane, narciarstwo, a także wspaniale integrujące zawodników, podopiecznych Fundacji oraz kibiców. Jego rangę podkreśla honorowy patronat Prezydenta RP i jego osobiste zaangażowanie oraz udział w zawodach, a także obecność jako zawodników i gości najlepszych polskich alpejczyków z rożnych lat - posiadaczy ponad 100 tytułów Mistrza Polski, olimpijczyków, medalistów Mistrzostw oraz Pucharów Świata i Europy. W tym roku obok głównych zawodów odbywa się także Mini Slalom Maraton, w którym startować mogą wszyscy chętni.

Sponsorami oraz Partnerami wydarzenia są: PZU – Sponsor Główny oraz Rossignol – PM Sport, Geotermia Podhalańska, Polana Szymoszkowa,  Limpol,  Nosalowy Dwór, Sport-timing, Społem-Zakopane, Fundacja Tatra-Rescue.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.