PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Sport

I Memoriał im. Mieczysława Króla Łęgowskiego

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

I Memoriał im. Mieczysława Króla ŁęgowskiegoW ostatnią sobotę małopolskich ferii zimowych, w Zakopanem zorganizowano I Memoriał im. Mieczysława Króla Łęgowskiego. Była wspólna zabawa ale i rywalizacja sportowa podczas której ścigano się na starym sprzęcie narciarskim. Bieg narciarski „Od Barabasza po dziś” być może stanie się jedna z atrakcji sezonu zimowego pod Tatrami. Impreza miała i inny cel - wsparcie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. Z tą chorobą wieloletnią walkę przegrał Patron Zawodów Mieczysław Król Łęgowski.


 W namiocie zorganizowano wystawę sprzętu narciarskiego ze zbiorów Mieczysława Króla Łęgowskiego. Można był zrobić sobie zdjęcie między innymi z Rafałem Sonikem, głównym sponsorem całej imprezy, znanym rajdowcem, reprezentantem Polski, czy gościem honorowym Józefem Łuszczkiem Mistrzem Świata w biegu stylem klasycznym na 15 km z Lahti.

Z atrakcji towarzyszkach Memoriałowi warto wspomnieć pokaz psich zaprzęgów (przejażdżki dla dzieci) i zabawy oraz konkursy na śniegu w wydzielonej strefie ‘’Fundacji Fabryki Marzeń”.


Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.