PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

XVI Letnie Igrzyska Lekarskie Zakopane, 5-9 września 2018 r.

Niedziela, 30 września 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

XVI Letnie Igrzyska Lekarskie Zakopane, 5-9 września 2018 r.W dniach 5-9 września 2018 r. odbyły się w Zakopanem XVI Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL), Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz Gazety Lekarskiej (GL). Większość dyscyplin sportowych miała miejsce na odnowionych pięknych obiektach sportowych przy Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem, który jest także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (OPO). Głównym organizatorem Igrzysk jest od wielu lat dr Maciej Jachymiak. W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 700 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 17 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny.


Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który odniósł sukces zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 60 r.ż.). Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk dr. Bronisław Orawiec został zaproszony przez organizatorów do udziału w ceremonii wręczania medali wspólnie z wiceprezesem NIL dr. Jackiem Kozakiewiczem oraz wspaniałym sportowcem ze Śląskiej Izby Lekarskiej dr. Stefanem Madejem – laureatem tytułu Sportowca Roku 2017 nadanym przez Komisję Sportu i Rekreacji NRL. W pierwszym dniu Igrzysk, medale wręczał także ojciec słynnego skoczka narciarskiego Kamila Stocha z Zębu – Bronisław Stoch. B. Orawiec po złożeniu gratulacji organizatorom oraz zwycięzcom, zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2019 roku w Bad Gastein w Alpach austriackich. Organizatorom wręczył pamiątkowe medale z poprzednich ŚMLPwNA oraz zaprosił ich na XXV Jubileuszowe Góralskie Posiady dr. Orawca. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie, miała miejsce zabawa do późnych godzin nocnych.

BO

 

Zdjęcia:

 1. XVI Letnie Igrzyska Lekarskie. Finaliści w tenisie ziemnym (grupa E). Od lewej: Bronisław Orawiec (mistrz), Józef Szafranek (wicemistrz). Korty tenisowe przy COS w Zakopanem. 7 września 2018 r.
 2. Mistrzowskie pary deblowe powyżej 60 r.ż. Od lewej: Zdzisław Plicner i Bronisław Orawiec (I miejsce) oraz Janusz Emerich i Wojciech Zasacki (II miejsce).
 3. Podczas zakończenia Igrzysk. Pierwszy z lewej Maciej Jachymiak, trzeci z lewej Jacek Kozakiewicz. Z prawej Stefan Madej i Bronisław Orawiec.
 4. Dekoracja B. Orawca złotym medalem. Namiot przy COS w Zakopanem. 8 września 2018 r.
 5. Zwycięzcy gier deblowych w tenisie ziemnym na podium (grupa powyżej 60 r.ż.).
 6. Uroczyste zakończenie. Jacek Kozakiewicz i Bronisław Orawiec (z prawej) z naręczem medali dla zwycięzców.
 7. Zdjęcie pamiątkowe po ceremonii wręczania medali. Od lewej: dr Maciej Jachymiak – organizator, dr Jacek Kozakiewicz – wiceprezes NIL, dr Bronisław Orawiec – honorowy prezes ZLP w Chicago, prezes KS „Bronek”. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. 8 września 2018 r.

Foto: Arch. KS „Bronek” ZLP

Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
  60 zł
 • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
  100 zł
 • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.