PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Zakopane - Światowy Dzień Śniegu 2019

Niedziela, 20 stycznia 2019 r.
Autor: Piotr Kyc

Zakopane - Światowy Dzień Śniegu 20198. edycja Światowego Dnia Śniegu odbyła się 19-20 stycznia 2019. WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. Trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska przyrodniczego. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się wydarzenia, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi. Mottem World Snow Day są niezmiennie trzy hasła: EXPLORE-ODKRYWAJ ENJOY- BAW SIĘ EXPERIENCE -DOŚWIADCZAJ


8. edycja Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem odbyła się w dniach 19-20 stycznia 2019 r.  

19 stycznia w sobotę  w godzinach porannych chętne dzieci spróbowały swoich sił w   skitouringu.     

W  godzinach popołudniowych zorganizowane zostały zawody w narciarstwie alpejskim oraz w snowboardzie.  Najmłodsi mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W związku z tym, że w tym roku  oficjalnym partnerem WORLD SNOW DAY została firma ATOMIC, zwycięzcy poszczególnych kategorii w zawodach w narciarstwie alpejskim otrzymali nagrody sponsorowane przez  tą firmę. W tym roku też po raz kolejny imprezę wspierała w firma ALPIN SPORT, sponsor nagród w snowboardzie.

20 STYCZNIA 2019 R. (niedziela) - GÓRNA RÓWIEŃ KRUPOWA

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 20 stycznia 2019 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostały zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci  mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach  mieli okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach! W tym roku podczas Światowego Dnia Śniegu organizatorzy zachęcali także do rodzinnego uprawiania nordic walking, a chętnie dzieci wraz z rodzicami  wzięły udział w małej rywalizacji w tej dyscyplinie. Do dyspozycji dzieci była również również śnieżna górka na której najmłodsi zjeżdżali na jabłuszkach oraz lepili bałwany.  Było to bardzo atrakcyjne i oblegane miejsce.   Nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci.

W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znalazły  się również specjalne miejsca na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami Organizatorów byli: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Policja. Ratownicy TOPR przeprowadzili z dziećmi symulację akcji ratunkowej oraz  uczyli najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy edukował dzieci na temat przyrody, oddziaływania na środowisko oraz tatrzańskie zwierzęta, instruktorzy SITN informowali najmłodszych jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego, a zakopiańska Policja edukowała dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego. Warto było wsiąść udział w tym programie. W nagrodę wylosowano dla uczestników kilkadziesiąt kasków narciarskich!  Było i stoisko ekologiczne, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska rozmawiali z dziećmi  na temat zachowań proekologicznych.

Podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej 
  zobaczyliśmy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wzięły  udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzały występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach, a każdy uczestnik zabaw oraz zawodów sportowych otrzymał złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

Podczas czwartej edycji WSD do trzech podstawowych haseł ENJOY, EXPLORE, EXPERIENCE organizatorzy dodali kolejne: HELP – POMAGAJ! W związku z tym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa.  

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło TVP ABC.

Po raz kolejny koordynacją całości zajęła się Pani Zofia Kiełpińska Naczelnik Wydziału Turystyki i Sportu Zakopiańskiego Urzędu Miasta wspierana przez pracowników magistratu i - jak napisano powyżej - szereg instytucji i osób.

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę.   

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.