PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Patronat medialny WATRA

4. Bieg po Oddech

Piątek, 5 kwietnia 2019 r.
Autor: Magdalena Czerwińska-Wyraz

4. Bieg po Oddech1 września 2019 r. już po raz czwarty spotkamy się w stolicy Tatr na starcie Biegu po Oddech organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. W biegu charytatywnym wezmą udział biegacze z całej Polski. Motywem przewodnim imprezy jest pomoc chorym na mukowiscydozę. Zapisy na 4. Bieg po Oddech ruszyły na stronie www.bieg.oddychaj.pl


Podobnie jak podczas poprzednich edycji, impreza ma promować nie tylko aktywność fizyczną, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość oraz zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce. Udział w biegu biorą również podopieczni Towarzystwa, dla których sport jest ważnym uzupełnieniem codziennej fizjoterapii, a dystans 5 km to dla nich prawdziwe wyzwanie.

- Mukowiscydoza jest nieuleczalna i prowadzi do przedwczesnej śmierci. Koszt miesięcznej terapii wynosi, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Decydujący wpływ na długość życia chorych ma codzienna terapia – mówi Waldemar Majek, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. – Chcemy wyjść do ludzi i mówić o problemach naszych podopiecznych. Jeszcze nie tak dawno temu mukowiscydoza była uznawana za chorobę wieku dziecięcego, chorzy po prostu nie dożywali do pełnoletności. Dziś problemem jest brak placówek gotowych przyjmować chorych dorosłych. Trzy poprzednie edycje Biegu pokazały, że jesteśmy w stanie przygotować imprezę stojącą na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, ale też pozyskać konkretną pomoc finansową dla chorych, podopiecznych naszego stowarzyszenia.

W organizacji 4 Biegu po Oddech możemy liczyć na sprawdzonych partnerów. Patronem Honorowym wydarzenia ponownie została Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, dziś trener-asystent polskiej kadry kobiecej w biegach narciarskich, a także  wieloletnia ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która niestrudzenie wspiera chorych na mukowiscydozę w ich walce o każdy oddech. Sponsorem Głównym wydarzenia po raz czwarty został Santander Consumer Bank.

 

- Santander Consumer Bank już od wielu lat angażuje się w wydarzenia, które dotyczą zarówno zdrowia, jak i ważnych aspektów społecznych, a 4.Bieg po Oddech jest tego najlepszym przykładem – mówi Rafał Krawiec, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. – Cieszę się, że zakopiańska impreza oprócz wyczynowych biegaczy, przyciąga także zupełnych amatorów, dla których głównym motywem jest pomoc chorym. Wspólny bieg uświadamia nam, jak trudne jest ich życie i jak ważne jest, aby ich wspierać w tym wysiłku i w ich codziennej walce – dodaje Justyna Kowalczyk.

 

Do grona sponsorów dołączyli również Nosalowy Dwór Resort & Spa – Sponsor Złoty oraz WIŚNIOWSKI – Sponsor Srebrny, od lat znający problemy chorych na mukowiscydozę i angażujący się w różnorakie działania na ich rzecz.

Impreza ruszy o godzinie 10:00. Trasa biegu poprowadzi ulicami Zakopanego, pętlą od Parku Miejskiego, przez Plac Niepodległości, ulice Kornela Makuszyńskiego, Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Stefana Żeromskiego, Sabały i z powrotem. Każdy zakupiony pakiet startowy stanowi cegiełkę wsparcia dla chorych. Zawodnicy otrzymają koszulkę techniczną oraz pamiątkowy medal. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Całkowity dochód z 4. Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne imprezy. W Parku Miejskim odbędzie się Piknik Rodzinny z atrakcjami, zabawami oraz występami na scenie.

Więcej informacji na temat 4. Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/.

Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się przeszczep płuc. Jest to choroba nieuleczalna, ale wczesna diagnoza, odpowiednie systematyczne leczenie objawowe, rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.

 

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę.  Od ponad 30 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.

 

Justyna Kowalczyk od wielu lat aktywnie wspiera działalność Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jej pomoc to zarówno, w miarę możliwości czasowych, bezpośredni kontakt z chorymi, poświęcanie prywatnego czasu na odwiedziny, rozmowę i dodanie otuchy pacjentom w trakcie leczenia, jak i bardzo wymierne wsparcie finansowe Towarzystwa. Justyna Kowalczyk skutecznie zachęca także swoich sponsorów do zaangażowania się na rzecz chorych na mukowiscydozę. 
 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty na zakup towarów i usług , karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe. Od października 2015 roku Santander Consumer Bank jest Oficjalnym Głównym Sponsorem Justyny Kowalczyk. Więcej na www.santanderconsumer.pl

 

Nosalowy Dwór Resort & Spa to największy resort w regionie i znana w Polsce marka hotelowa. Tworzą go 4 obiekty w standardzie od 3-5 gwiazdek, które w wyjątkowy sposób łączą zakopiańskie, regionalne elementy z eleganckim stylem najlepszych alpejskich kurortów. Basen, holistyczne NABE SPA, restauracje, lobby bary, Restauracja Regionalne, wyjątkowa oferta dla dzieci, jedna z najlepszych w Polsce destynacji eventowych /MICE z salą dla 1,2 tys osób i doskonała lokalizacja sprawiają, że obiekt tętni życiem przez cały rok, niezależnie od sezonu. Resort organizuje najważniejsze wydarzenia w regionie takie jak koncerty, wydarzenia sportowe, pokazy mody, imprezy charytatywne i inicjatywy ekologiczne, a także chętnie angażuje się we wszelkie działania ważne dla lokalnej społeczności.

 

WIŚNIOWSKI to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek w branży budowlanej. Jako czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń stosuje strategię dostarczania produktów o najwyższej jakości opartej na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są inspiracją dla tych, których przykładają szczególną uwagę do trwałości, elegancji i bezpieczeństwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.