PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Gala Sportu w Zakopanem

Czwartek, 6 czerwca 2019 r.
Autor: Piotr Korczak

Gala Sportu w ZakopanemZakopiańscy sportowcy odnieśli w roku 2018/2019 wiele sukcesów. Tradycyjnie podczas Dni Zakopanego przyszedł czas na podziękowania za dostarczone nam sportowe wrażenia. Z rąk Tomasza Filara, wiceburmistrza Zakopanego oraz Jana Gluca, Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane, trenerzy, działacze i zawodnicy odebrali nagrody i wyróżnienia.


Podczas Gali Sportu, która odbyła się w Urzędzie Miasta Zakopane nagrodzeni zostali:

Działacze sportowi:
Józef Rysula

Zakończenie kariery sportowej:
Karolina Riemen - Żerebecka

Trenerzy:
Jakub Kot - trener skoków narciarskich (AZS Zakopane), Jerzy Witowski - trener narciarstwa alpejskiego (SNPTT – 1907 Zakopane), Alicja Trzebunia - trenerka łyżwiarstwo szybkie (SNPTT – 1907 Zakopane), Michał Nikliński - trener narciarstwa alpejskiego (K.S. „FIRN” Zakopane), Łukasz Nawalaniec - trener narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Gabriel Nawalniec - trenerka narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Maciej Ćwikła - trener narciarstwa alpejskiego (KS Frajda Zakopane), Mirosława Witowska (Handicap Zakopane), Marta Zborowska (Handicap Zakopane), Grzegorz Sobczyk - trener skoków narciarskich (Eve-nement Zakopane), Kacper Skrobot - serwismenskoków narciarskich (Eve-nement Zakopane), Marcin Rzeszótko - trener narciarstwa biegowego(ZSMS Zakopane), Karolina Klimek - trener narciarstwa alpejskiego (KS Tatra Ski Akademy) 

Zawodnicy:
AZS ZAKOPANE
Zuzanna Ziemianin /łyżwiarstwo szybkie/, Stanisław Śledź /snowboard/, Olga Kaciczak /snowboard/, Maciej Mróz / snowboard/, Hanna Gąsienica – Mikołajczyk / snowboard/, Olimpia Kwiatkowska / snowboard/,

F2 DAWIDEK TEAM.PL
Jakub Gawlak – Socka /snowboard/, Paulina Pawlikowska/snowboard/, Kamil Knesz/snowboard/

SNPTT – 1907 Zakopane
Szymon Zarzycki /narciarstwo alpejskie/

UKS Orły Zakopane
Klaudia Wiśniewska/badminton/, Patryk Wydra /łyżwiarstwo szybkie/, Jan Adamczewski/łyżwiarstwo szybkie/,

M.U.K.S. „Śmig” Zakopane
Anna Niżnik/narciarstwo alpejskie/

Klub Jazdy Konnej Szary Michałowice
Marta Gąsienica Roj /jeździectwo konne/

Klub Sportowy Frajda Zakopane
Aleksandra Andrejko /narciarstwo alpejskie/

Wyróżnieni zostali również:
Trenerzy
AZS Zakopane
Barbara Hoły (działaczka sportowa), Dariusz Stanuch trener łyżwiarstwa szybkiego, Marcin Sitarz trener snowboardu, Michał Sitarz trener snowboardu, Kazimierz Długopolski trener skoków narciarskich, Krystian Długopolski trener skoków narciarskich

SNPTT - 1907 Zakopane
Jolanta Malczewska trener narciarstwa alpejskiego, Ireneusz Kubin trener łyżwiarstwa szybkiego

F2 DAWIDEK TEAM.PL
Paweł Dawidek trener snowboardu

KS Frajda Zakopane
Ćwikła Leszek trener narciarstwa alpejskiego, Piotr Szybkowski trener narciarstwa alpejskiego

Handicap Zakopane
Małgorzata Tlałka – Długosz , Szymon Kraciuk

Klub Sportowy Eve – nement
Andrzej Zarycki - trener skoków narciarskich, Krzysztof Miętus trener skoków narciarskich

Zespół Szkół Mistrzostwa Sortowego w Zakopanem
Władysław Gąsienica Wawrytko - trener skoków i kombinacji norweskiej, Mariusz Chrapektrener skoków i kombinacji norweskiej

Tatrzański Klub Karate Kyokushin
Grzegorz Popiołek - trener karate

M.U.K.S. „Śmig” Zakopane
Jakub Karpiel - trener narciarstwa alpejskiego, Maciej Jankowski trener narciarstwa alpejskiego

TS Wisła Zakopane
Józef Jarząbek -trener skoków narciarskich

Za wysokie wyniki sportowe nagrodzeni zostali:
TS Wisła Zakopane
Kubacki Dawid (I m Mistrzostwa Świata/Skoki narciarskie/Seefeld)

Eve–nement Zakopane
Stoch Kamil (II m Mistrzostwa Świata/Skoki narciarskie/Seefeld)

AZS ZAKOPANE
Oskar Kwiatkowski (I m Uniwersjada/Snowboard/Krasnojarsk)
Michał Nowaczyk (II m Uniwersjada/Snowboard/Krasnojarsk)

TS Wisła Zakopane
Maryna Gąsienica Daniel (I m Puchar Kontynentalny/Narciarstwo Alpejskie, XVIII m Puchar Świata/Maribor SLO/)

AZS ZAKOPANE
Kamila Karpiel (II m Puchar Kontynentalny/Skoki Narciarskie /Planica) 
Joanna Kil (III m Mistrzostwa Polski/Skoki Narciarskie)
Natalia Słowik (II m Mistrzostwa Polski Juniorek/ Skoki Narciarskie)

Joanna Szwab (I m Mistrzostwa Polski Kobiet/Skoki Narciarskie)

Pola Bełtowska (I m Mistrzostwa Polski Juniorek/Skoki Narciarskie)

Marcelina Bełtowska (VI m Mistrzostwa Polski Seniorek/Skoki Narciarskie)
Amelia Polanowska (III m Klasyfikacja końcowa Lotos Cup/ Skoki Narciarskie)
Maciej Korzeniowski (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Zawody drużynowe w skokach narciarskich)
Jan Liszka (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Skoki Narciarskie)
Tymoteusz Amilkiewicz (III m Mistrzostwa Polski Juniorów/Skoki Narciarskie)
Stanisław Ciszek (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Zawody drużynowe w skokach narciarskich)
Mateusz Gruszka (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Skoki Narciarskie)
Maciej Gąsienica – Ciaptak (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Kombinacja Norweska)
Kacper Stosel )I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Zawody drużynowe w skokach narciarskich)
Krzysztof Leja (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/ Kombinacja Norweska)
Wojciech Marusarz (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Kombinacja Norweska)
Andrzej Stękała (II m Puchar Kontynentalny/Chalkovsky/Skoki Narciarskie)
Maciej Kot (III m Puchar Świata/ Zawody drużynowe w skokach narciarskich/ Zakopane)
Alex Chyc (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Narciarstwo Alpejskie/)
Szymon Bębenek (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie)
Patryk Wójcik (XIV m Puchar Świata/Łyżwiarstwo Szybkie/Tomakomai JPN/)
Radosław Jakubski (III m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo Szybkie)
Urszula Mrugała (III m Mistrzostwa Polski Juniorów/ Łyżwiarstwo Szybkie)
Katarzyna Szymańska (II m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Natalia Ficek (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Weronika Biela (XIV m Puchar Świata/Snowboard)
Klemens Gąsienica – Byrcyn (III m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Dominika Wolska (VIII m Puchar Kontynentalny/Snowboardcross)
Julia Sitarz (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Snowboard)
Bartłomiej Kaciczak (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)
Maria Chyc (V m Mistrzostwa Świata Juniorów/Snowboard)
Aleksandra Michalik (VI m Uniwersjada/Snowboard)
Tomasz Kowalczyk (II m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Jędrzej Maczugowski (II m Mistrzostwa Polski Juniorów/Snowboard)

F2 DAWIDEK TEAM.PL
Aleksandra Król (VII m Mistrzostwa Świata/Snowboard/Park City USA)
Patryk Majerczyk (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Nadia Piwowarczyk (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Maciej Mikołajczyk (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Paulina Majerczyk (VI m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Łukasz Kaczor (VI m Mistrzostwa Polski Seniorów/Snowboard)
Małgorzata Gradzik (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Natalia Stokłosa (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Oliwa Pawlikowska (VIII m Mistrzostwa Świata Juniorów/Snowboard) 
Natasza Piwowarczyk (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Maja Ożóg (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Anatol Kulpiński (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)
Zuzanna Galica (II m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Grzegorz Galica (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)
Weronika Dawidek (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)
Karolina Półtorak (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Snowboard)
Jakub Walas (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Snowboard)

Eve–nement Zakopane
Hula Stefan (IV m Mistrzostwa Świata zawody drużynowe/Skoki narciarskie)

K.S. „FIRN” ZAKOPANE
Anna Skarbek Malczewska (I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie)

SNPTT – 1907 Zakopane
Marek Zwijacz I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Narciarstwo alpejskie)
Liwia Kubin (I m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo szybkie)
Maksymilian Rzepka (II m Mistrzostwa Polski Młodzików/Łyżwiarstwo szybkie)

Frajda Zakopane
Weronika Walas (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)
Zosia Nawalaniec (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego
)Hanna Cukier (III m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)
Filip Jakubiak (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)
Hanna Nawalniec (III m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)
Stanisław Solik (II m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)
Jędrol Jan (I m Ogólnopolski Ranking Właściwego Związku Sportowego)

TKN TATRA TEAM
Franciszek Rząsa (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo wysokogórskie)
Jan Elantkowski (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo wysokogórskie)

TS Wisła Zakopane
Dawid Jarząbek (III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Skoki Narciarskie)
Kacper Jarząbek (III m Klasyfikacja generalna Lotos Cup/Skoki narciarskie)
Maryna Gąsienica Daniel (I m Puchar Kontynentalny/Narciarstwo Alpejskie)

UKS Zakopiański
Hubert Haładyna (II m Mistrzostwa Polski Młodzików/Narciarstwo alpejskie)

Płetwal Zakopane
Mateusz Mamcarz (I m Mistrzostwa Polski/Pływanie)

AZS AWF Katowice
Magdalena Czyszczoń (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Łyżwiarstwo Szybkie)

BKS WP Kościelisko
Anna Mąka (III m Generalna Klasyfikacja Pucharu Polski Seniorów/Biathlon)

Salco Garmin Team
Mirosława Witowska (X m Mistrzostwa Świata/Biegi wysokogórskie)

SKILLZ Kraków
Magdalena Bańdo (I m Mistrzostwa Polski/Narciarstwo alpejskie)M

KS Wiking Starachowice

Waldemar Komisarek (III m Mistrzostwa Polski/Sporty siłowe)

Krzysztof Kozielski (II m Mistrzostwa Polski/Sporty siłowe)
Małgorzata Mazur (I m Mistrzostwa Polski Seniorów/Sporty siłowe)
Jan Wegiera (II m Mistrzostwa Świata/ Sporty siłowe)
Michał Wegiera (I m Mistrzostwa Poslki/ Sporty siłowe)

UKS Regle Kościelisko
Marcin Rzeszótko (IV m Mistrzostwa Polski/Biegi wysokogórskie)

Handicap Zakopane
Patrycja Strama (III m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie)
Klimek Zięba (V m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie)
Antoni Wiercioch (VI m Mistrzostwa Świata INAS/Narciarstwo alpejskie)

Wyróżnieni:
Rafał Świczkowski, Krystian Kicmal, Jakub Kaim, Martyna Puchała, Andrzej Kin, Maciej Hoły, Karina Stankiewicz, Maria Martyniak, Małgorzata Gutt,

UKS Orły Zakopane
Jakub Sikorski (IX m Puchar Świata/Parabadminton)
Beskidzkie Zrzeszenie Sportu i Rekreacji START
Bartosz Mrozek (II m Mistrzostwa Polski/Monoski)

inf. prasowa

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.