PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Patronat medialny WATRA

4. Bieg po Oddech

Środa, 28 sierpnia 2019 r.
Autor: Magdalena Czerwińska-Wyraz

4. Bieg po OddechRok temu wbiegła na metę jako pierwsza z kobiet. - Pobiegłam na serio, bo ścigałam się z moją podopieczną, ale w tej imprezie od wyniku ważniejsza jest pomoc chorym na mukowiscydozę – mówi Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także wieloletnia ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która potwierdziła swój udział w tegorocznej edycji Biegu po Oddech. Już 1 września w Zakopanem będzie można kolejny raz zmierzyć się z naszą mistrzynią. Bieg ulicami Zakopanego każdego roku gromadzi na starcie kilkaset osób. - Chcieliśmy tak dobrać dystans i miejsce, żeby zachęcić do udziału w naszej imprezie zarówno tych, którzy biegają wyczynowo, jak i tych, dla których ważny jest nie tyle wynik sportowy, co idea niesienia pomocy chorym - tłumaczy Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Impreza daje zresztą możliwość spotkania tych, z myślą o których jest organizowana.


W tym roku niespodzianką będzie koncert Ani „AniKi” Dąbrowskiej, zwyciężczyni 2. edycji popularnego programu "The Voice Kids", która sama cierpi na mukowiscydozę. Ta młoda wokalistka jest przykładem, jak w piękny sposób radzić sobie z chorobą i być inspiracją dla wielu. Jej występ na pewno będzie fantastycznym, energetyzującym spotkaniem muzycznym, na którym koniecznie trzeba być.
 
Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje dla biegaczy i kibiców. W Parku Miejskim zostanie zorganizowane miasteczko biegowe, gdzie swoje stoiska wystawią Partnerzy Biegu, w tym Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i Tatrzański Park Narodowy. Zabawy dla dzieci poprowadzą animatorzy z EncePence, a rozgrzewkę dla biegaczy tradycyjnie poprowadzi Marta Jelonek z Fitness pod Tatrami. Po przekroczeniu linii mety fizjoterapeuci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu zapewnią uczestnikom powysiłkowy masaż. Będzie też można oddać krew w punkcie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zakopanem. Po raz kolejny Sponsorem Głównym wydarzenia został Santander Consumer Bank, Sponsorem Złotym jest Nosalowy Dwór Resort & Spa, a Sponsorem Srebrnym – Wiśniowski sp. z o.o. S.K.A. Sponsorem wspierającym został Vertex Pharmaceuticals.
 
Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. a trasa poprowadzi ulicami Zakopanego. Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów w sobotę 31 sierpnia, w godzinach 14.00 – 19.00 oraz w dniu zawodów 1 września, w godzinach 7.00 – 9.15, w budynku Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Partyzantów 1/5. Każdy zakupiony pakiet startowy stanowi cegiełkę wsparcia dla chorych.
 
Więcej informacji na temat 4. Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/.
 
Mukowiscydoza to ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. W konsekwencji jedyną szansą na przedłużenie życia staje się przeszczep płuc. Jest to choroba nieuleczalna, ale wczesna diagnoza, odpowiednie systematyczne leczenie objawowe, rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.
 
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) jest najstarszą i największą w Polsce organizacją działającą na rzecz chorych na mukowiscydozę.  Od ponad 30 lat niesie wszechstronną pomoc i wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.
 
Justyna Kowalczyk od wielu lat aktywnie wspiera działalność Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jej pomoc to zarówno, w miarę możliwości czasowych, bezpośredni kontakt z chorymi, poświęcanie prywatnego czasu na odwiedziny, rozmowę i dodanie otuchy pacjentom w trakcie leczenia, jak i  bardzo wymierne wsparcie finansowe Towarzystwa. Justyna Kowalczyk skutecznie zachęca także swoich sponsorów do zaangażowania się na rzecz chorych na mukowiscydozę.
 
Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty na zakup towarów i usług , karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe. Santander Consumer Bank jest od I edycji Oficjalnym Głównym Sponsorem Biegu po Oddech. Więcej na www.santanderconsumer.pl
Nosalowy Dwór Resort & Spa to lider wśród hotelowych obiektów Podhala. Ekskluzywny resort, składa się z 4 obiektów o standardzie 3-5 gwiazdek, które w wyjątkowy sposób łączą zakopiańskie, regionalne elementy z eleganckim stylem najlepszych alpejskich kurortów. Basen, luksusowe NABE SPA, restauracje, lobby bary, wyjątkowa oferta dla dzieci, bogata infrastruktura, zaplecze konferencyjne, doskonała lokalizacja - to wszystko by zadbać o komfort Gości.
 
Wiśniowski sp. z o.o. S.K.A. to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek w branży budowlanej. Jako czołowy producent bram, drzwi i ogrodzeń stosuje strategię dostarczania produktów o najwyższej jakości opartej na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Bramy, drzwi i ogrodzenia marki WIŚNIOWSKI są inspiracją dla tych, których przykuwają szczególną uwagę do trwałości i elegancji.
 
Vertex Pharmaceuticals jest globalną firmą biotechnologiczną, która inwestuje w badania naukowe mające na celu opracowanie przełomowych terapii dla osób zmagających się z poważnymi chorobami. Firma została założona w 1989 roku w Cambridge, Massachusetts. Globalna siedziba Vertex Pharmaceuticals znajduje się w bostońskiej dzielnicy innowacji, a siedziba międzynarodowa w Londynie w Wielkiej Brytanii. Firma posiada ośrodki badawczo-rozwojowe i biura handlowe w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Ameryce Łacińskiej.
Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.