PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

FIS World Snow Day 2020

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.
Autor: Piotr Kyc

FIS World Snow Day 202018 i 19 stycznia już po raz dziewiąty świętowano w Zakopanem Światowy Dzień Śniegu - FIS World Snow Day. Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Imprez rozpoczęła się w sobotę, w godzinach popołudniowych Pod Nosalem, gdzie rozegrano rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach/snowboardzie, startowały pary uczestników – dziecko (narty/snowboard) oraz starszy członek rodziny - rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczył się wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba. Pod Nosalem rozegrane zostały także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci, a najmłodsi w godzinach 14-17.00 mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.


W niedzielę, podczas kolejnego dnia trwania imprezy uczestnicy spotkali się na Górnej Równi Krupowej, gdzie rozpoczęła się kapitalna zabawa dla całych rodzin. Były zawody w biegach narciarskich, Family Nordic Walking – dwuosobowe rodzinne sztafety (jedno dziecko + 1 osoba pełnoletnia) pokonywały ustawiony slalom na czas, rywalizacja na torze przeszkód Cross Country Cross(XCX), zawody drużynowe „Śmieszna narta” – polegające na jak najszybszym przejściu wyznaczonego odcinka na nartach skokowych z zamocowanymi wiązaniami na których zmieszczą się maksymalnie 4 osoby.

Ponadto dla nowicjuszy, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart na nogach była możliwość darmowego wypożyczenia nart biegowych, oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach.

Jak co roku do dyspozycji dzieci były również dwie śnieżne górki z których najmłodsi zjeżdżali na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód. Zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego dbali                o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci. Te dwie górki były oblegane przez cały czas trwania imprezy, oraz do późnych godzin wieczornych.   

Oprócz sportu i ruchu, co jest ideą najważniejsza imprezy w miasteczku World Snow Day znajdowały się również miejsca edukacyjne, w których pracownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Policji oraz gminnego Wydziału Ochrony Środowiska uczyli, jak bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie wypoczywać w górach w zimowy czas.

Podczas czwartej edycji WSD do trzech podstawowych haseł enjoy (baw się), explore (odkrywaj), experience (doświadczaj) organizatorzy dodali kolejne HELP – POMAGAJ! Partnerem imprezy zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa.  

W czasie obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej uczestnikom towarzyszyła świetna zabawa. Na scenie profesjonalni animatorzy prowadzili imprezę dla dzieci. Była wspólna rozgrzewka, występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów.

Całość tej kapitalnej zabawy przegotowała z pomocą licznych wolontariuszy dr Zofia Kiełpińska Naczelnik Wydziału Turystyki i Sportu i Rekreacji zakopiańskiego magistratu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.