PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Ogólnopolskie Narciarskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2021

Środa, 3 marca 2021 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

Ogólnopolskie Narciarskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 202116 medali zdobyli alpejczycy Fundacji HANDICAP Zakopane w slalomie i gigancie rozegranych w dniach 1 i 2 marca 2021 w stacji narciarskiej Małe Ciche Ski. W zawodach sportowców z niepełnosprawnością intelektualną organizowanych przez ZSS SPRAWNI RAZEM wystartowało ponad 40 zawodników z całej Polski. Trasa slalomu, ze względu na temperaturę była bardzo wymagająca, a gigant odbył się w iście „olimpijskich” warunkach. Doskonale zaprezentowali się narciarze Fundacji HANDICAP Zakopane.


łote medale zdobyli: Antoni Wiercioch (2), Łukasz Frączek, Krzysztof Hełdak, oraz debiutujący Mateusz Marzec(2) i Julia Zapotoczna. Srebrne medale dla Klemensa Zięby (2), Klemensa Etynkowskiego, Rafała Świczkowskiego a brąz ponownie dla Hełdaka, Etynkowskiego i Świczkowskiego. Wysokie miejsca, tuż za podium zajęli Bartosz Matusiewicz (4m.), Jakub Kaim (5m.) Andrzej Samek (5m), Patrycja Bryniarska (4m.), Krystian Kicmal (4m.).

„Bardzo się cieszymy, że nasi alpejczycy, dzięki ich wytrwałości  i pracy oraz wsparciu ze strony swoich rodzin,  umacniają swoje czołowe pozycje w polskim narciarstwie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Szczególnie nas cieszą tegoroczne, udane  debiuty Julki i Mateusza, którzy bez kompleksów „wjechali” na  podium w swoich kategoriach. To wspaniała zachęta dla pozostałych sportowców HANDICAPu, którzy jeszcze nie zaczęli swojej przygody z narciarstwem. To również dobry moment, żeby podziękować naszym trenerom za ich pracę, i naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie” – powiedziała Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.

Sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane  wspierają  w treningach i zawodach Sponsorzy i Partnerzy: PZU, TAURON, Małopolska, Miasto Zakopane, Gmina Kościelisko i inni. DZIĘKUJEMY.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.