PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2021 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

7 medali dla reprezentantów zakopiańskiego HANDICAPu w lekkoatletyce

Wtorek, 21 września 2021 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

7 medali dla reprezentantów zakopiańskiego HANDICAPu w lekkoatletyceBardzo dobrze zaprezentowała się 6-osobowa reprezentacja Fundacji HANDICAP Zakopane w VI Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych, organizowanym w miniony weekend przez Polski Związek Sportu NIepełnosprawnych w Kozienicach. Nasi Sportowcy w zimnej i deszczowej pogodzie walczyli w biegach, skokach i rzutach. I tak, wśród kobiet, w biegu na 400m złoty medal zdobyła Aleksandra Andrejko, brązowy - debiutująca Anna Szewczyk.


Na 4 miejscu dobiegła do mety Patrycja Strama. Ola Andrejko wywalczyła jeszcze 2 srebrne medale w biegu na 100m i w skoku w dal. 
Pośród mężczyzn świetnie spisał się Rafał Świczkowski, zgarniając dwa srebra - na 800 m i na 400m  i brąz na dystansie 100m. Antoni Wiercioch zajął 4 i 5 miejsca w biegach, debiutując na średnich dystansach. Jakub Kaim otarł się o medal w rzucie piłką lekarską (4 m) a w biegach zajął 5 i 8 miejsce. 
"To pierwszy występ naszych sportowców w ogólnopolskim mitingu lekkoatletycznym organizowanym przez Polski Związek Sportu NIepełnosprawnych START, który jest członkiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Tym samym, nasi sportowcy wkroczyli na długą i trudną ścieżkę, która, przy wielkim nakładzie pracy i wytrwałości, może prowadzić do startu w Igrzyskach Paraolimpijskich. Gratulujemy naszym Sportowcom i Trenerom pierwszych sukcesów na tej ścieżce i życzymy wytrwałości, zdrowia i konsekwencji w rozwijaniu talentów sportowych podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane"- podsumowała udany udział reprezentantów HANDICAPu w zawodach Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane. 
Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.