PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2022 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Sport

Jubileusz 115-lecia KS SN PTT 1907 Zakopane

Czwartek, 2 czerwca 2022 r.
Autor: Ireneusz Kubin

Jubileusz 115-lecia KS SN PTT 1907 ZakopaneW piątek 27 maja podsumowana została 115-letnia historia Klubu Sportowego Sekcji Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego 1907 Zakopane, pisana przez wielu wybitnych sportowców, trenerów i działaczy. Na Gali Jubileuszowej spotkali się po latach przedstawiciele wielu pokoleń - Olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata, którzy reprezentowali barwy SN PTT w ostatnich dziesięcioleciach oraz Ci, którzy nad tymi sukcesami wspólnie z nimi pracowali i zapewniali im odpowiednie warunki do dalszego rozwoju.


Przy obecności wielu znakomitych gości, zaszczytnymi medalami 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodzeni zostali Olimpijczycy z SN PTT, wspierająca ich kadra trenerska związaną z Klubem oraz dwie organizacje – Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Wyróżnienia oraz pamiątkowe odznaki otrzymali reprezentanci wszystkich sekcji funkcjonujących w 115-letniej historii Klubu, którzy powiększali medalowy dorobek SN PTT na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Juniorzy – obecni Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów.

Klub nie mógłby się istnieć i stale się rozwijać bez wsparcia finansowego, stąd szczególne ważna była tego wieczoru obecność na Gali Jubileuszowej sponsorów - Banku Gospodarstwa Krajowego, Sponsora Głównego SN PTT oraz firmy Budimex. W tym szczególnym dniu świętowali z SN PTT także przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu oraz wiele związanych ze sportem zimowym organizacji i związków sportowych: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Narciarski, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, Tatrzański Związek Narciarski, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Wszystko odbyło się w pięknych i bardzo gościnnych wnętrzach Hotelu Nosalowy Park w Zakopanem.
- Jubileusz 115-lecia SN PTT był okazją do spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń kilku pokoleń świetnych sportowców. Był także szansą na wspomnienie naszej długiej i w wielu fragmentach niełatwej historii, z której zawsze wychodziliśmy obronną ręką. To dla nas szczególny rok, w którym dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i Budimex możemy ze spokojem i pewnością patrzeć w przyszłość i dalej się rozwijać. Zorganizowaliśmy w tym roku trzy imprezy towarzyszące Jubileuszowi – BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim, BGK Memoriał Józefa Oppenheima i BGK Memoriał Stanisława Marusarza, a piątkowa Gala zwieńczyła te obchody i było to zakończenie na miarę naszej 115-letniej historii. Naszym Zawodnikom, Trenerom, Działaczom oraz Partnerom, a także wspierającym działalność Klubu Sponsorom dziękujemy za wkład i zaangażowanie włożone w budowanie świetności SN PTT 1907 Zakopane, licząc, że jeszcze wiele lat owocnej, pełnej sukcesów współpracy dopiero przed nami! – podsumował Ireneusz Kubin, Wiceprezes SN PTT 1907 Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.