PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Sport

12h slalom maraton Zakopane 2023

Wtorek, 7 lutego 2023 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

12h slalom maraton Zakopane 20234 lutego 2023 o godzinie 20.19 zakończyli zmagania alpejczycy w charytatywnym 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2023. W ciągu 12 godzin zawodnicy pokonali 593 kilometry w ciągu 12 godzin, a na MINI Slalomie 745 przejazdów wykonali sportowcy z niepełnosprawnością i ich koledzy - sparing-partnerzy oraz amatorzy, którzy chcieli wesprzeć młodych sportowców z niepełnosprawnością.


Zawody rozegrano z udziałem i Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.  W krótkiej ceremonii otwarcia imprezy, przybyłych Gości, w imieniu Organizatorów - Fundacji HANDICAP Zakopane i Miasta Zakopane  przywitał Burmistrz Leszek Dorula. Następnie głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda, pasjonat narciarstwa, który, doceniając działania i cele realizowane przez zakopiańską Fundację HANDICAP,  już po raz 6  wsparł swoimi zjazdami tę charytatywną imprezę. 

Następnie wszyscy narciarze wyjechali na szczyt Polany Szymoszkowej, aby rozpocząć atak na rekord. W trudnych warunkach, w gęsto padającym śniegu i silnym wietrze, z numerem startowym 1, o godzinie 8.19 na trasę wyruszył Pierwszy Narciarz - Prezydent  RP Andrzej Duda, otwierając narciarski maraton po wsparcie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnoscią. Spośród znamienitych Gości z trasą slalomu zmierzyli się również Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki, Paraolimpijczyk Andrzej Szczęsny, medalista Para Narciarskich Mistrzostw Świata Michał Gołaś z Przewodnikiem Kacprem Walasem, a także Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Wójt Kościeliska Roman Krupa, Dyrektor SMS Dawid Szeliga i Proboszcz Parafii Św. Krzyża ks. Mariusz Dziuba. Po nich wystartowali kolejni 30 sportowcy w narciarskiej sztafecie, którzy przez 12 godzin, w bardzo trudnych warunkach, bezinteresownie walczyli o najlepsze czasy przejazdów, we wspólnym społecznym celu.

Swoje umiejętności mieli też okazję zaprezentować przedzjeżdżacze - sportowcy HANDICAPu, którzy przez blisko 10 lat działalności Fundacji zdobyli 41 medali Mistrzostw Europy i Świata oraz ponad 80 medali Mistrzostw Polski  w rywalizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w lekkoatletyce, narciarstwie i pływaniu. To oni właśnie wykonali najwięcej przejazdów na trasie MINI SLALOM MARATON Zakopane 2023.

"Tym razem bez nowego rekordu, ale z olbrzymim zaangażowaniem wbrew przeciwnościom niesprzyjającej aury, kończymy tegoroczną, już 9 edycję 12H SLALOM MARATON  ZAKOPANE 2023. Jednak biorąc pod uwagę spowalniający, padający świeży śnieg, wiatr oraz szybką degradację trasy, to jednak bardzo dobry wynik. Brak rekordu zrekompensowała wszystkim olbrzymia satysfakcja, że mimo trudnych warunków, udało się zorganizować i przeprowadzić zawody w pełnym wymiarze, oraz świetna, radosna i przyjacielska atmosfera. Wspaniale się oglądało 30 znakomitych alpejczyków w różnym wieku, tworzących tak zgraną drużynę. Serdecznie gratuluję zawodnikom obu slalomów determinacji i współpracy i dziękuję za ich wkład "dobrego serca" w sportową aktywizację dzieci i młodzieży z niepełnością intelektualną. Dzięki Wam, nasi sportowcy będą mogli przez kolejny rok rozwijać się i robić postępy, oraz dążyć do realizacji swoich sportowych marzeń. Dziękuję bardzo  wszystkim naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie, Gościom za udział i kibicowanie, naszym Trenerom i Wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy  "- podsumowała imprezę Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.

Sponsorem Głównym zawodów był PKO Bank Polski, a Partnerami wspierającymi Wydarzenie - TAURON, Małopolska, Polana Szymoszkowa, Rossignol, PROINSOL, Polskie Tatry SA, Społem Zakopane, Tatra Dream i Sport-timing. DZIĘKUJEMY ZA NIEZAWODNE WSPARCIE.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.