PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Sportowcy z HANDICAPu potrenowali do zawodów nad Bałtykiem

Sobota, 26 sierpnia 2023 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

Sportowcy z HANDICAPu potrenowali do zawodów nad BałtykiemDzięki dofinansowaniu PZU, PKO Bank Polski i Miasto Zakopane sportowcy z niepełnosprawnoscią, dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w 11-dniowym obozie sportowym HANDICAP 2023 nad Bałtykiem w Łazach. W obozie uczestniczyło 56 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością, sparing-partnerzy oraz opiekunowie i kadra trenerska. Program obozu obejmował 3 treningi i 1 zajęcia integracyjne dziennie. Zrealizowano 28 jednostek treningowych ogólnorozwojowych, ukierunkowanych na lekkoatletykę i narciarstwo alpejskie.


Sportowcy trenowali głównie na plaży, a także na obiektach sportowych i dawali z siebie wszystko. Nikt się nie oszczędzał. Treningi były bardzo urozmaicone, zupełnie inne niż te, które znamy z naszych sali, bieżni, boisk i górskich terenów. Na zakończenie obozu, w piachu na plaży, wszyscy wystartowali w zawodach - terenowym, wielozadaniowym SUPERCROSSIE 2023. Koszty obozu dla osób z niepełnosprawnościami pokryła Fundacja HANDICAP Zakopane.
 
"W sumie bardzo dobrze wykorzystaliśmy czas, plażę i piach na obozie nad morzem. Do tego bardzo dobra pogoda, zaplecze sportowe, oraz warunki zakwaterowania i wyżywienia w Ośrodku Bryza pozwoliły na pełną realizację zadań sportowych, integracyjnych i rehabilitacyjnych. Z mocną podbudową sportową przystąpimy do nadchodzących zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych w jesieni. Dziękujemy naszym Partnerom i Sponsorom : PZU, PKO Bank Polski i Miasto Zakopane za dofinansowanie obozu" podsumowała zrealizowany projekt prezes Fundacji , Małgorzata Tlałka-Długosz.
 
DZIĘKUJEMY:
PKO Bank Polski - Sportowy Partner HANDICAP 2023 www.pkobp.pl
PZU - Sponsor Wydarzenia www.pzu.pl
Miasto Zakopane - dofinansowanie w ramach konkursu ofert www.zakopane.eu
Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.