PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Skakali dla Marusarza. BGK Memoriał Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

Wtorek, 31 października 2023 r.
Autor: Ireneusz Kubin

Skakali dla Marusarza. BGK Memoriał Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiejStanisław Marusarz to jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich, utytułowany i zasłużony członek klubu sportowego SN PTT 1907 Zakopane. W niedzielę, 29 października przypadła 30. rocznica jego śmierci. Dzień wcześniej, 28 października skoczkowie z powiatu tatrzańskiego upamiętnili tą szczególną dla Zakopanego postać zmagając się w BGK Memoriale Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.


Sześćdziesięciu zawodników ze szkół podstawowych do rywalizacji stanęło na Kompleksie Średnich Skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Po pierwszej edycji imprezy, która w zeszłym roku odbyła się w zimowej scenerii, tegoroczne zawody rozegrane zostały w letniej odsłonie. O zwycięstwo w Memoriale zawodnicy zawalczyli na igielicie – na skoczniach K-23 oraz K-37. Kombinatorzy norwescy wyruszyli następnie na trasy biegowe, aby na dystansie tysiąca lub dwóch tysięcy metrów, zdecydować o ostatecznej kolejności w tabeli wyników.

- Tegoroczny Memoriał w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej ma dla nas szczególne znaczenie ze względu na. nieprzypadkową datę – 30. rocznicę śmierci Stanisława Marusarza. Pamiętamy o wybitnych postaciach naszego klubu, a poprzez organizację wydarzeń sportowych chcemy przypominać o nich naszym najmłodszym, kilkuletnim zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję MOSiR Zakopane – współorganizatorowi zawodów oraz naszym sponsorom i partnerom. Kolejna edycja BGK Memoriału Stanisława Marusarza przechodzi do historii, ale już niebawem kolejne wydarzenia organizowane przez SN PTT. Do zobaczenia! – podsumował zmagania Ireneusz Kubin, wiceprezes ds. sportowych klubu.

Memoriał, zorganizowany przez SN PTT 1907 Zakopane we współpracy z MOSiR Zakopane, odbył się wraz z XXVIII Szkolną Ligą Sportów Letnich w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wydarzenie z ramienia SN PTT wspierali: Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Klubu, Budimex – Sponsor Klubu, Ministerstwo Sportu i Turystyki – w ramach programu Mikro Granty, Urząd Miasta Zakopane – z którego środków dofinansowano zawody oraz Fundacja ARP. Partnerami Memoriału byli SMS Zakopane, COS OPO Zakopane oraz MZ Media.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.