PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Będzie obwodnica centrum miasta

Czwartek, 17 września 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Będzie obwodnica centrum miasta16 września w Zakopanem gościł wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, który podpisał z władzami miasta i powiatu dwa akty. Zakopane otrzymało w zarząd ulicę Kościeliską i część Nowotarskiej, a także przejście podziemne razem ze środkami przeznaczonymi na ich utrzymanie. Najważniejsze jednak było zawarcie porozumienia o budowie obwodnicy centrum miasta na odcinku między Szymoszkową a Skibówkami.


Obwodnica o długości ok. 1 km odciąży przede wszystkim zakopiańską starówkę, czyli ulicę Kościeliską. W ramach tej inwestycji wyremontowana zostanie także estakada. Porozumienie przewiduje przygotowanie dokumentacji i wytyczenie nowej trasy do końca 2010 r. Prace koncepcyjne finansowane będą na zasadzie partycypacji finansowej przez Województwo Małopolskie (50%), Powiat Tatrzański (25%) oraz Miasto Zakopane (25%). Ten ważny krok w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych Zakopanego związany jest z przyjęciem przez Zarząd Województwa Małopolskiego wyników studium lokalizacyjno-funkcjonalno-ruchowego dla Podhala.
Tam, gdzie gmina chce się włączyć w zarządzanie drogami, jesteśmy zawsze przychylni, dzieje się tak w całym województwie. Zakopane jest na tyle dużym miastem, że może wziąć na siebie taką odpowiedzialność - mówił wicemarszałek Roman Ciepiela.
Z kolei podpisanie listu intencyjnego w sprawie obwodnicy rozpoczyna cały proces inwestycyjny, czyli przygotowanie uwarunkowań środowiskowych, uzgodnienia społeczne i dyskusje nad zaproponowanymi wariantami przebiegu trasy oraz stosowne uchwały samorządów. Zdaję sobie sprawę, że w zurbanizowanym terenie nie jest to rzecz prosta, ale bez tego nie rozwiążemy problemów komunikacyjnych. Planowana inwestycja to tylko element kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych dla Zakopanego. Zostało już zlecone opracowanie studium dostępności kolejowej - wyjaśniał marszałek.
Jest to bardzo znacząca dla miasta decyzja i ważny dzień w mojej kadencji. Obwodnica z pewnością upłynni ruch w mieście i poprawi bezpieczeństwo - mówił burmistrz Janusz Majcher.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.