PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Zakończenie projektu „Termomodernizacji budynków oświatowych Miasta Zakopane”

Poniedziałek, 18 stycznia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka15 stycznia w Gimnazjum nr 2 przy ul. Sienkiewicza odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Termomodernizacji budynków oświatowych Miasta Zakopane”, realizowanego przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze Środków Mechanizmu Finansowego Obszaru Gospodarczego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz wykonawców inwestycji, a program artystyczny przygotowali uczniowie z wszystkich biorących udział w programie szkół.


Oprócz Gimnazjum nr 2 termomodernizacja objęła także budynki Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Przedszkola nr 9. Miasto Zakopane otrzymało na jej realizację kwotę 509.979 € tj. około 2.270.000 zł. Wniosek do programu złożono w listopadzie 2005 r., prace rozpoczęto w kwietniu 2007 r., a zakończono w grudniu 2009 r. W ramach projektu w wymienionych obiektach wykonano również wiele dodatkowych prac remontowych, dlatego koszty poniesione przez miasto Zakopane wzrosły z planowanych 20% aż do 62%. Miasto w ramach projektu łącznie zainwestowało w bazę oswiatową 842.017 €.
Każdy tego typu program, to wyzwanie. On nie zrobił sie z dnia na dzień. Był pomysł, potem przygotowanie i wreszcie realizacja i rozliczenie. Każdy z tych etapów jest coraz trudniejszy. Teraz jednak cieszy nas fakt, że mozemy podsumować te dokonania. Dziś mamy zakończone najważniejsze inwestycje w mieście - inwestycje w bazę oświatową. Nie ma bowiem ważniejszych inwestycji, niż te, aby młodzież miała godne warunki do nauczania - mówił podczas uroczystości burmistrz Janusz Majcher.
Burmistrz złożył też podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w program termomodernizacji, dla Władysławy Skupień, która go zainicjowała oraz realizujacych go na kolejnych etapach pracowników Wydziału Oświaty i Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Zakopane, a także dla wykonawców oraz inspektorów nadzoru.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.