PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Miasto przyjazne dla niepełnosprawnych

Wtorek, 16 lutego 2010 r.
Autor: Jakub Sikorski - Asystent Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych

Miasto przyjazne dla niepełnosprawnychOd 15 lutego 2010 r. ruszył na terenie Zakopanego drugi projekt w ramach „Zakopiańskiego Dialogu Społecznego”. Ankieta nr 2 pt. „Zakopane przyjazne dla osób niepełnosprawnych” ma na celu zebranie opinii mieszkańców na temat prowadzonych na terenie Zakopanego prac mających za zadanie przystosowanie naszego miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Zapoczątkowane działania w ramach programu „Zakopane Bez Barier” pokazują pewne rozwiązania, które mają być stosowane na szerszą skalę na terenie całego miasta. Dzięki ankiecie mieszkańcy mogą wskazać konieczne działania, które należy podjąć, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym życie w naszym mieście. Szczególny nacisk kładziemy na bariery architektoniczne i inne, których likwidacja leży w gestii pracowników Urzędu Miasta Zakopane.
Celem podjętych prac w zakresie przystosowania Zakopanego do potrzeb osób niepełnosprawnych jest stałe poprawianie komfortu ich życia oraz wyrównywanie szans. Wszystkie podjęte działania mają również na celu ułatwienie życia pozostałym mieszkańcom naszego miasta takim jak osoby starsze czy osoby z wózkami dziecięcymi.
Projekt będzie trwał do początku kwietnia 2010 r. Ankiety są dostępne w trzydziestu miejscach na terenie miasta przy urnach przeznaczonych
do ich zbierania, będą dostarczane do mieszkań wraz z rachunkami firmy SEWIK, roznoszone przez administratorów zakopiańskiego TBS i Spółdzielni mieszkaniowej oraz dostępne na stronie internetowej UM (www.bezbarier.zakopane.pl).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.