PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

6 marca dniem otwartym w zakopiańskim Urzędzie Skarbowym

Wtorek, 9 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Monika GrzywaPodatnicy powiatu tatrzańskiego, którzy w sobotę 6 marca między godz. 9.00 a 13.00 odwiedzili Urząd Skarbowy w Zakopanem mieli okazję bez pośpiechu i w terminie rozliczyć się z dochodów za ubiegły rok. Podczas wizyty w urzędzie była szansa na wyjaśnienie wątpliwości podatkowych i złożenie zeznania w dzień wolny od pracy.


W ramach organizowanego przez Ministerstwo Finansów ogólnopolskiego „Dnia otwartego”, podatnicy mogli udać się do urzędu w pierwszą sobotę marca. Jak co roku akcja ta przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na złożenie zeznania w dniu powszednim lubchcą uzyskać fachową informację na temat rozliczenia rocznego,

W tym dniu, w Urzędzie Skarbowym w Zakopanem przy ul. Szymony 14, w godzinach od 900 do 1300 na podatników czekali specjaliści gotowi rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozliczeniem rocznym, dotyczące m.in. ulgi rodzinnej, rozliczenia dochodów z pracy za granicą itp. Była to także dobra okazja do uzyskania informacji dotyczącej możliwości złożenia zeznania przez internet.

Nie warto czekać do 30 kwietnia. Zeznanie roczne wypełniane w pośpiechu to większe ryzyko popełnienia błędów. Poza tym, w przypadku wykazania nadpłaty, szybsze złożenie zeznania oznacza szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Dlatego warto skorzystać z okazji, jaką jest „Dzień otwarty” i wypełnić zeznanie pod okiem profesjonalistów - zapraszała Naczelnik zakopiańskiego Urzędu Skarbowego – mgr Małgorzata Kabata-Żbik.

Do ostatnich dni kwietnia nie powinni także zwlekać podatnicy, którzy muszą dopłacić należny podatek. Złożenie zeznania podatkowego z wyliczoną kwotą do zapłaty, nie oznacza konieczności zapłaty tej należności w dniu złożenia zeznania. Ważne, aby należną dopłatę uregulować w terminie do 30 kwietnia 2010 r.

Wg wyliczeń Urzędu Skarbowego w Zakopanem dotychczas wpłynęło m.in.:
-    ok. 3200 zeznań PIT-37, co stanowi 20% ogółu przewidywanych rozliczeń podatkowych PIT-37 za 2009 rok,
-    ok. 470 zeznań PIT-36, co stanowi 13% ogółu przewidywanych rozliczeń podatkowych PIT-36 za 2009 rok,
-    ok. 112 zeznań PIT-36L, co stanowi 10% ogółu przewidywanych rozliczeń podatkowych PIT-36L za 2009 rok,
-    ponadto złożono także blisko 16000 deklaracji PIT-11, 2750 zeznań PIT-28, 2200 deklaracji PIT-4R, 700 deklaracji PIT-16A i 550 rozliczeń PIT-40.

Bliższe informacje dotyczące akcji „Szybki PIT”, która od zeszłego roku ma uświadamiać podatnikom, iż nie warto odkładać rozliczenia podatkowego na ostatnią chwilę, znajdują się na stronie: http://www.szybkipit.pl/.

Przypominamy, iż ostateczny dzień złożenia zeznania upływa w piątek, 30 kwietnia br. Kolejny „Dzień otwarty” w zakopiańskiej skarbówce już w sobotę 24 kwietnia 2010 r. w godzinach 900 - 1300.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.