PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Zakopane przegrało w walce o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym

Piątek, 4 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka3 czerwca podczas kongresu FIS w tureckim kurorcie Antalya odbyło się głosowanie, w którym wybrano organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2015 r. Niestety Zakopane, które kandydowało już po raz trzeci, przegrało. Rada FIS wybrała szwedzkie Falun. Zakopane otrzymało trzy głosy poparcia w pierwszej i drugiej turze, do trzeciej już nie przeszło. Oprócz Zakopanego i Falun kandydował również Oberstdorf i Lahti.


Na kongresie FIS z Polski przyjechała ponad 50-osobowa delegacja – zakopiańscy urzędnicy na czele z burmistrzem Januszem Majchrem, radni oraz działacze PZN i TZN. Kandydaturę Zakopanego wspierali także sportowcy: Adam Małysz i Justyna Kowalczyk. Na ogłoszenie wyników oczekiwano z niecierpliwością także w zakopiańskim magistracie.
- Zadecydowali jak zadecydowali, ale wydaje mi się, że my jako Zakopane nie możemy się załamać. Nie możemy stracić tej szansy i po prostu trzeba startować po raz czwarty. Trudno mi też komentować wybór Falun. To jest Skandynawia i oni konkurencje klasyczne mają zawsze przygotowane na wysokim poziomie. Komisja zdecydowała, że oni są lepiej przygotowani od Zakopanego. Zresztą Falun było w tym roku traktowane jako faworyt. Niemniej jednak sadziliśmy, że tym razem my też mamy szansę. Sytuacja wymaga głębszego zastanowienia, ale trzeba iść dalej – komentował na gorąco werdykt Rady FIS burmistrz Jan Gąsienica Walczak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.