PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Zakopane przegrało w walce o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym

Piątek, 4 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka3 czerwca podczas kongresu FIS w tureckim kurorcie Antalya odbyło się głosowanie, w którym wybrano organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2015 r. Niestety Zakopane, które kandydowało już po raz trzeci, przegrało. Rada FIS wybrała szwedzkie Falun. Zakopane otrzymało trzy głosy poparcia w pierwszej i drugiej turze, do trzeciej już nie przeszło. Oprócz Zakopanego i Falun kandydował również Oberstdorf i Lahti.


Na kongresie FIS z Polski przyjechała ponad 50-osobowa delegacja – zakopiańscy urzędnicy na czele z burmistrzem Januszem Majchrem, radni oraz działacze PZN i TZN. Kandydaturę Zakopanego wspierali także sportowcy: Adam Małysz i Justyna Kowalczyk. Na ogłoszenie wyników oczekiwano z niecierpliwością także w zakopiańskim magistracie.
- Zadecydowali jak zadecydowali, ale wydaje mi się, że my jako Zakopane nie możemy się załamać. Nie możemy stracić tej szansy i po prostu trzeba startować po raz czwarty. Trudno mi też komentować wybór Falun. To jest Skandynawia i oni konkurencje klasyczne mają zawsze przygotowane na wysokim poziomie. Komisja zdecydowała, że oni są lepiej przygotowani od Zakopanego. Zresztą Falun było w tym roku traktowane jako faworyt. Niemniej jednak sadziliśmy, że tym razem my też mamy szansę. Sytuacja wymaga głębszego zastanowienia, ale trzeba iść dalej – komentował na gorąco werdykt Rady FIS burmistrz Jan Gąsienica Walczak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.