PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Ocalić pamięć o Katyniu

Sobota, 19 czerwca 2010 r.
Autor: AKS

Ocalić pamięć o KatyniuStarostwo Powiatowe w Zakopanem i Urząd Miasta Zakopane przystąpiły do programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia” – ogólnopolskiej akcji zasadzenia 21 437 Dębów Pamięci na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej. Jeden dąb to jedno nazwisko z Listy Katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązują się do opieki nad zasadzonymi dębami i umieszczenia informacji, komu drzewo zostało poświęcone. Honorowy Patronat nad projektem objęli: Śp. Prezydent RP – Lech Kaczyński i Biskup Warszawsko-Praski Abp Sławoj Leszek Głódź.


Wszystkie działania wynikające z realizacji projektu kształtować będą poczucie przynależności do narodu i państwa, z jednoczesną postawą otwarcia na świat i buntu przeciw wszelkim przejawom totalitaryzmu. Docieranie do źródeł historycznych dających świadectwo zbrodni, a utrwalających pamięć o ofiarach – bohaterach, wydatnie przyczyni się do przygotowania młodzieży do różnych ról w dorosłym życiu: kształtując postawy patriotyczne uczyć będzie zdolności postrzegania i kojarzenia, obudzi ciekawość poznawczą i żądzę poznawania świata w oparciu o właściwie dobrane przykłady. Organizatorzy przystępując do programu edukacyjnego, zamierzają odszukać osoby z terenu Powiatu Tatrzańskiego – ofiary zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat. Jeżeli posiadają Państwo informacje o takich osobach, prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem, ul. Chramcówki 15, tel. 18 20 239 20, e-mail: edukacja@powiat.tatry.pl lub Wydział Kultury Urzędu Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki, tel. 18 20 20 425, e-mail:kultura@um.zakopane.pl Termin zgłaszania informacji upływa w piątek, 16 lipca 2010 roku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, Burmistrz Zbigniew Piotrowski i Rada Miasta w Radzyminie, Ks. Proboszcz Stanisław Kuć i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Radzyminie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka

Inicjatorzy w Powiecie Tatrzańskim: Rada Powiatu Tatrzańskiego i Zarząd Powiatu Tatrzańskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.