PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Wizyta bułgarskiej delegacji z Bańsko

Sobota, 26 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem w dniach 24-27 czerwca przebywa 11-osobowa delegacja z bułgarskiej miejscowości Bańsko. Spotkanie jest podsumowaniem projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Bańsko-Zakopane: wymiana dobrych praktyk i współpraca w dziedzinie rozwoju i marketingu turystyki zimowej”.


Do Zakopanego przyjechali przedstawiciele branży turystycznej oraz władz Bańsko z wiceburmistrz Saszką Waczkową na czele. Inicjatorem projektu były właśnie władze Bańsko. Saszka Waczkowa dwa lata temu podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich pierwszy raz gościła pod Tatrami i wtedy narodził się pomysł. Natomiast kontakty między urzędami obu miast nawiązane zostały już wcześniej.

- Problemy naszych miast są podobne, warto więc dzielić się doświadczeniami. Bezpośredni kontakt jest najważniejszy i to jest zaletą tego typu projektów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać i zacieśniać  – mówiła podczas konferencji prasowej wiceburmistrz Saszka Waczkowa.

- Bańsko inicjując ten projekt chciało skorzystać z naszej wiedzy i doświadczeń. Będąc tam stwierdziłem jednak, że również my możemy bardzo skorzystać – mówił wicestarosta Andrzej Skupień.

Jest to już druga wizyta delegacji z Bańsko w Zakopanem. W ramach projektu również przedstawiciele Zakopanego gościli w Bańsko. Podczas wyjazdów ich uczestnicy zapoznawali się z funkcjonowaniem obu miast, ich problemami i pozytywnymi doświadczeniami z dziedziny turystyki i sportów zimowych. Efektem będzie opublikowanie analizy marketingowej dotyczącej tej dziedziny.

Obie strony wyrażają nadzieję na dalszą współpracę i realizację kolejnych projektów. W kręgu zainteresowań są także takie zagadnienia jak rozwój turystyki letniej, a także oferty kulturalnej, zwłaszcza folkloru.

Bańsko to malownicza miejscowość położona na wysokości 925 m n.p.m. i jeden z najsłynniejszych rejonów narciarskich w Bułgarii, gdzie co roku przybywają turyści z całej Europy. Strefa narciarska to aż 70 km tras z kolejką linową i licznymi wyciągami. Bardzo dobrze rozwinięta jest również baza hotelowa. O randze miejscowości świadczy też fakt, że organizuje ona zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet i wiele innych zimowych imprez sportowych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.