PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Konkurs "Zakopane bez barier"

Czwartek, 30 września 2010 r.
Autor: Jakub Sikorski - Asystent Burmistrza Miasta Zakopane Ds. Osób Niepełnosprawnych

Konkurs "Zakopane bez barier"W sali obrad Urzędu Miasta Zakopane 7 września o godzinie 11:00 odbyło się spotkanie komisji konkursowej, powołanej zarządzeniem nr 149/10 Burmistrza Miasta Zakopane z dnia 16 sierpnia 2010 r. Komisja dokonała oceny i wyboru nagrodzonych i wyróżnionych wniosków w konkursie ZAKOPANE BEZ BARIER. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu, udział wzięło sześć instytucji i podmiotów gospodarczych. Spośród zgłoszonych wniosków komisja wyłoniła trzy, które zostały nagrodzone Medalem Burmistrza, a dwa - Wyróżnieniem Burmistrza.


W Hotelu Mercure Kasprowy 7 października 2010 roku odbędzie się uroczysta Gala konkursu ZAKOPANE BEZ BARIER. Tegoroczna Gala konkursu ZBB połączona jest z II Galą konkursu „SAMORZĄD RÓWNYCH SZANS”.

Również 6 października 2010  w Hotelu Mercure, w Sali Rysy,  odbędą się sesje wykładowe i szkoleniowe w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Zakopane projektu „Kampania świadomościowa dotycząca grup defaworyzowanych społecznie w ramach programu ZAKOPANE BEZ BARIER”, która w sposób szczególny uwzględnia problematykę wykluczenia społecznego.

Intencją Kampanii jest:

- szeroko rozumiana edukacja mieszkańców Gminy Miasta Zakopane odnośnie różnych rodzajów dysfunkcji i niepełnosprawności,

- pokazanie problemów, z jakimi grupy te i ich rodziny się borykają, na co dzień,

- promocja i rekomendacja dobrych praktyk na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym,

-redukcja zagrożeń dla zdrowia jednostki, zdrowia publicznego i poprawa bezpieczeństwa.

Dlatego ważną częścią tej kampanii są szkolenia i warsztaty, które planujemy prowadzić w systemie branżowym w okresie październik-grudzień 2010 tak, aby wzrost świadomości społecznej pozwolił na lepsze postrzeganie osób niepełnosprawnych, poprawę ich standardów życia w środowisku lokalnym
i realizację zintegrowanych działań na rzecz osób wykluczonych społecznie.

6 października 2010 – godzina 10.00

KLIENT I PRACOWNIK ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości pracowników na temat niepełnosprawności, jej rodzajów, konsekwencji dla funkcjonowania, nabycie umiejętności efektywnej obsługi klienta niepełnosprawnego. Podczas zajęć położony zostanie nacisk na efektywny kontakt z osobą niepełnosprawną (sposobem komunikowania się, wspierania, udzielania informacji) w zależności
od rodzaju dysfunkcji. Celem szkolenia jest również przedstawienie korzyści społecznych i finansowych,   płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych, zapoznanie z regulacjami prawnymi umożliwiającymi skorzystanie z ustawowej oferty, wspierającej pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

 

6 października 2010 – godzina 14.00

KLIENT ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI W HOTELU I RESTAURACJI

Eksperci Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego przybliżą problemy, na jakie napotykają klienci niepełnosprawni i inni klienci, mający specjalne potrzeby,
w korzystaniu z usług branży hotelarskiej i restauracyjnej. Pokażą, że rozwiązanie wielu z tych problemów  nie musi być ani kosztowne, ani trudne. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i informacyjne.


7 października 2010 – godzina 9.00

ZAPOBIEGANIE MARGINALIZACJI SPOŁECZNEJ W ŚRODOWISKU LOKALNYM

Celem spotkania jest przybliżenie dobrych praktyk samorządów w działaniach przeciw wykluczeniu społecznemu. Przybliżenie rozwiązań pomagających przełamać stereotypy myślenia o osobach z różnego rodzaju dysfunkcjami
i niepełnosprawnościami. Przedstawione zostaną inicjatywy przyczyniające
się do likwidacji barier komunikacyjnych, architektonicznych i społecznych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.