PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej

Poniedziałek, 25 października 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka24 października w hotelu „Stamary“ w Zakopanem odbyła się Konwencja Wyborcza Platformy Obywatelskiej, której gośćmi specjalnymi byli Adam Giersz – Minister Sportu i Turystyki oraz Ireneusz Raś – Przewodniczący Małopolskiej PO. Spotkanie miało na celu przedstawienie zasadniczych punktów programowych oraz prezentację kandydatów do sejmiku, powiatów i gmin. Podczas konwenji poinformowano również oficjalnie o poparciu dla kandydatury Janusza Majchra na burmistrza Zakopanego.


- Potrzebujemy wygrać te wybory, abyśmy mogli jeszcze lepiej działać dla Zakopanego, dla powiatu tatrzańskiego, dla całego Podhala. Platforma Obywatelska idzie do wyborów z hasłem „Tak. Jesteśmy skuteczni!” Nie mamy się czego wstydzić. W ostatniej kadencji podjęliśmy wiele cennych inicjatyw dla mieszkańców tego regionu. Dzisiaj chcemy te dobre doświadczenia i dobre projekty kontynuować. Będziemy promować jeszcze mocniej Zakopane. Chcemy, aby do starań o mistrzostwa w narciarstwie klasycznym przyłożyło się również miasto Kraków. Trzeba tez wrócić do pomysłu organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w Zakopanem i Krakowie. Otwieramy więc most Kraków-Zakopane – deklarował poseł Ireneusz Raś, który przyjechał do Zakopanego wspierać lokalnych kandydatów PO.

Gospodarz spotkania poseł Andrzej Gut Mostowy dziękował ministrowi Adamowi Gierszowi za sprzyjanie sportowym inwestycjom w Zakopanem. Przekonywał również, jak bardzo ważne są zbliżając się wybory.

- Partie polityczne musza działać. Bez tego nie ma demokracji. Są one zwornikiem miedzy tym, co się dzieje w gminie, powiecie i dalej w samorządzie wojewódzkim i w Warszawie. Dlatego naszym celem jest wspólne działanie dla rodzimej ziemi. Podziały polityczne na górze nie mogą nam przysłaniać tego co nam tutaj przyświeca – przekonywał poseł.

Podczas konwencji zaprezentowano lokalnych kandydatów do sejmiku wojewódzkiego – Barbarę Dziwisz z powiatu nowotarskiego, Reginę Tokarz i Franciszka Bachledę Księdzularza z powiatu tatrzańskiego oraz Jagnę Marczułajtis, która będzie kandydować z listy krakowskiej.

Głos zabrał także Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz.

– Konsekwentnie realizujemy to, co założyliśmy na początku kadencji. Przykładem jest chociażby Euro 2012 i „Orliki”, czyli nasz sztandarowy program dla młodzieży. Jego efektem będzie ponad 1800 boisk. Udaje się nam to wszystko realizować dzięki dobrej współpracy z samorządami. Chcielibyśmy takich wspólnych przedsięwzięć mieć coraz więcej i do tego potrzeba nam dobrych partnerów na poziomie samorządowym. Zależy nam, abyście wybrali najlepszych kandydatów i żeby Platforma Obywatelska była mocno reprezentowana w samorządach terytorialnych. To nam da silę polityczną do zmiany Polski na lepsze – mówił minister.

Podkreślił on również znaczenie dużych imprez sportowych dla Zakopanego oraz zadeklarował wsparcie dla organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, a także dalszych inwestycji w obiekty sportowe.

- Nie będzie żadnych działań ustawodawczych podejmowanych wbrew samorządom i mieszkańcom – uspakajał z kolei przedstawicieli Federacji Obrony Podhala, zaniepokojonych planami wprowadzenia prawa szlaku.

Ważnym punktem konwencji było ogłoszeniem deklaracji o współpracy PO z Komitetem Wyborczym „Twoje Zakopane” i poparciu dla Janusza Majchra jako kandydata na burmistrza.

- Mamy podobny elektorat i podobny pakiet problemów i spraw do załatwienia. W naszym programie znalazło się szybkie zakończenie opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego, usprawnienie komunikacji w mieście i budowa obwodnicy, rozwiązanie problemu mieszkań socjalnych, budowa hali widowiskowo-sportowej, wdrożenie systemu sportowego szkolenia młodzieży, rozwiązanie problemu estetyki ul. Krupówki i nielegalnego handlu oraz poszerzenie oferty kulturalnej Zakopanego. Koalicjant zapewnił nas, że to wszystko zostanie  zrealizowane w ustalonym przez nas terminie – wyjaśniał Marek Donatowicz, dotychczasowy kandydat na stanowisko burmistrza.

Dalsza część konwencji poświęcona została prezentacji kandydatów do samorządu. Listę PO do powiatu otwiera Czesław Ślimak, natomiast do rady miasta Zakopane w poszczególnych okręgach Maciej Wojak, Maciej Rzankowski i Marek Donatowicz.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.