PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Dzień Nauczyciela w zakopiańskim Cechu Rzemiosł Różnych

Środa, 3 listopada 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 27 października w sali obraz budynku Cechu w Zakopanem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. Tadeusz Szewczyk Prezes Zarządu Izby i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Czesława Krupa - Dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Beata Kołbon - Główny Specjalista do spraw kwalifikacji zawodowych, Ewa Duda - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Zakopanem, Justyna Trzebuniak - kierownik praktycznej nauki zawodu.


Władze samorządowe reprezentował wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego
Andrzej Skupień i Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher. Całość prowadziła Ewa Zydroń. Oprawę muzyczna na wysokim poziomie zapewnił zespół muzyczny Watra z solistką Agnieszka Zielińską.

Zakłady rzemieślnicze zrzeszone w zakopiańskim Cechu szkolą ponad 439
uczniów. W tym roku naukę rzemiosła ukończyło 102 uczniów. Najliczniejszą grupę uczniów stanowią fryzjerzy, kucharze, cukiernicy, stolarze, elektrycy, murarze i mechanicy pojazdowi.

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej na wniosek Zarządu Cechu przyznane zostały odznaczenia Mistrzom szkolącym uczniów z naszego
terenu. Związek Rzemiosła Polskiego wyróżnił Honorową Odznaką Rzemiosła -
Edwarda Staszela. Złotą Odznakę Izby Rzemieślniczej za zasługi w rzemiośle otrzymali: Stanisław Topór, Andrzej Strączek i Maciej Rzankowski. Srebrną odznakę za szkoleniu uczniów wręczono Kornelii Kucharzyk, Stanisławowi Knapczykowi i Edwardowi Staszelowi.

Zarząd Cechu doceniając dotychczasowe osiągnięcia w szkoleniu uczniów i pracy na rzecz Cechu wyróżnił Listem Gratulacyjnym następujące osoby: Elżbietę Czerniik, Elżbietę Dolińską, Katarzynę Bieniek, Krzysztofa Wadowskiego, Andrzeja Strączka, Elżbietę i Józefa Papieżów. Ponadto dyplomy z okazji jubileuszu członkostwa w Cechu Rzemiosł Różnych otrzymali: Stanisław Ligas, Stanisław Bachleda - Błaszczak, Stanisław Król.

Odznaczenia, dyplomy i listy gratulacyjne wręczał Prezes Zarządu Izby
Rzemiosła Tadeusz Szewczyk w towarzystwie Starszego Cechu Rzemiosł
Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem Franciszka Kaletki.

Ważną częścią ceremonii było pasowanie na mistrza i czeladników. Dyplom Mistrza odebrał Krzysztof Topór a czeladnikami zostało 33 uczniów.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy rzemieślnikom za chęć szkolenia praktycznej nauki zawodu. W obecnej sytuacji coraz trudniej o praktykę, dlatego każdy rzemieślnik zatrudniający uczniów zasługuje za słowa uznania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.