PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Drugie serce Powiatu Tatrzańskiego na miarę XXI wieku…

Poniedziałek, 15 listopada 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW sobotę 13 listopada uroczyście otwarto nowoczesną sterylizatornię, blok operacyjny i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego na Kamieńcu. Zadłużony jeszcze parę lat temu na ponad 20 milionów szpital nie tylko nie ma długów, ale wykonał poważną inwestycję wartą 19 milionów złotych.


Jest to zasługa przede wszystkim dyrektor szpitala Reginy Tokarz i zespołu ludzi, którzy bez rozgłosu medialnego opracowali koncepcję, napisali wniosek, zrealizowali zadanie i je rozliczyli. Wykonali ciężką i odpowiedzialną pracę. Udział własny szpitala wyniósł 9 milionów. Wsparcie województwa i Unii Europejskiej to kolejne 10 milionów.

Regina Tokarz podziękowała swoim najbliższym współpracownikom w tym projekcie - Stanisławie Czubernat i Sylweriuszowi Kosińskiemu. Słowa uznania należą się również wykonawcy – ekipie Andrzeja Guta Kantka z Poronina.
Po przywitaniach, przemowach i gratulacjach (również tych z gmin powiatu) zaproszono gości na wspólne zwiedzania nowych pomieszczeń. Pięknie wykonane sale, z zastosowaniem najnowszych zdobyczy techniki, przy wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, całość monitorowana, operacje nagrywane, aktywne wsparcie oprogramowaniem informatycznym. Klimatyzacja i szereg innych zabezpieczeń - obowiązkowo… to robi wrażenie.

Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski przypomniał, że w czasie czteroletniej kadencji udało się w powiecie uratować dwa serca.
- Uratowaliśmy drogę do Morskiego Oka, które jest sercem turystyki Podhala i nasz zakopiański szpital – stwierdził na zakończenie swojego wystąpienia.

Warto było zobaczyć tą nowoczesną inwestycję. Od dnia następnego będzie to prawdopodobnie niemożliwe. Internautów zaglądających na Watrę zapraszamy na krótką „futurystyczną” wycieczkę po salach operacyjnych i nowych oddziałach, życząc im zarazem, aby na zawsze pozostała to wyprawa wirtualna. Albowiem szpital, nawet ten najlepiej wyposażony, z wykwalifikowaną kadrą, pozostanie zawsze miejscem, gdzie ostatecznie walczy się o nasze życie. Oby zawsze to było zwycięstwo…

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.