Zakopane
Wiadomości
Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców w zakopiańskim urzędzie
Autor: Piotr Kyc
Tradycyjnie, w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia zakopiańskie władze zorganizowały spotkanie opłatkowe dla mieszkańców miasta. Życzenia świąteczne i noworoczne dla mieszkańców złożył Burmistrz Miasta Janusz Majcher. Wysłuchano koncertu kolęd w wykonaniu Hani Rybki, której towarzyszyła kapela góralska w składzie: Jan Karpiel Bułecka, Jan Zatorski, Andrzej Styrczula – Maśniak, Paweł Trebunia – Tutka. Następnie dzielono się opłatkiem i życzono sobie wszystkiego co najlepsze.
Dla gości przygotowano bardzo dobry poczęstunek – barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą, rybę z surówkami, kapustę z grochem i kompot.
Praktycznym i sympatycznym prezentem dla każdego gościa był kalendarz na rok 2011. Zamieszczono w nim wybrane prace uczniów zakopiańskich szkół nadesłane na konkurs „ Wszyscy Razem”. Tematem konkursu było przedstawienie problemu integracji dzieci zdrowych z dziećmi z różnego rodzaju problemami rozwojowymi lub niepełnosprawnymi.
- Wisiorek "Ogródek 6"
Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm 35 zł - Torebka filcowa XIV
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł - Śpiewki i nuty - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne 2:21 2 Krzesane 4:26 3 Janosikowe 5:44 4 Ozwodne zbojnickie 2:24 5 Duchowe 4:55 6...40 zł
Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców w zakopiańskim urzędzieAutor zdjęć: Piotr Kycobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 90



