PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Karta tatrzańska świątecznym prezentem dla turystów

Środa, 29 grudnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPowiat tatrzański ma nowy produkt, który przyczyni się do promocji regionu. Jest nim działająca od 24 grudnia „Karta tatrzańska” przeznaczona dla turystów nocujących w wybranych hotelach i pensjonatach. Dzięki karcie mogą oni przez cały okres pobytu korzystać z wielu promocji i bonifikat na lokalne atrakcje takie jak wyciągi narciarskie, baseny termalne, karczmy, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i skuterów, lodowiska i wiele innych. Karta już pierwszego dnia cieszyła się sporym zainteresowaniem.


- Karta tatrzańska to inicjatywa oddolna przedsiębiorców z Podhala. Myślę, że jest to ciekawa i długooczekiwana propozycja dla turystów. To element konsolidacyjny i promocyjny. Pokazuje, że nie tylko chcemy zarabiać na turystach, ale także coś od siebie dawać. Chcemy przede wszystkim, żeby goście byli zadowoleni z pobytu pod Tatrami i dzięki temu zostawali tu dłużej – przekonuje starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, który patronuje projektowi.

- Karta jest dostępna w obiektach noclegowych, które uczestniczą w projekcie. Ich liczba będzie rosła. Karcie towarzyszy przewodnik z mapką i informacją o proponowanych bonifikatach, które wynoszą od 10 do 25%. Objęte nimi atrakcje są starannie dobierane przez partnerów projektu, są to najlepsze i najpopularniejsze miejsca na Podhalu. Także turyści mogą zgłaszać swoje propozycje poprzez stronę internetową www.kartatatrzanska.pl. Od 1 marca chcemy wprowadzić zniżki także na noclegi, a od 1 kwietnia możliwość rezerwacji noclegów on-line - wyjaśnia Wojciech Argusiński z firmy wdrażającej system karty tatrzańskiej.

W miarę rozwoju projektu będą wprowadzane kolejne pomysły. Prezes Harenda-Ski Jan Strączek zapowiada na przykład wprowadzenie od nowego roku busów dowożących bezpłatnie turystów do stacji narciarskiej. Niestety z niewątpliwych zalet karty tatrzańskiej nie będą mogli skorzystać mieszkańcy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.