PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Europejski projekt programu „Comenius” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Zakopanem

Wtorek, 18 stycznia 2011 r.
Autor: Monika Ciałowicz

Europejski projekt programu „Comenius” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w ZakopanemW nowym roku szkolnym Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO rozpoczęło swój udział w międzynarodowym projekcie dla szkół w ramach europejskiego programu „Comenius – uczenie się przez całe życie”. Projekt będzie trwał 2 lata, a jego temat to „Nasze znaki tożsamości. Podróż w czasie od przeszłości do przyszłości”. Oprócz SLO udział w projekcie biorą: Liceum im. Gregorio Prieto z Valdepenas w Hiszpanii oraz Liceum Eastbrook z Dagenham w Wielkiej Brytanii.


W pierwszym roku trwania projektu głównym tematem będzie dziedzictwo językowe i literackie regionu, w drugim sztuka, architektura oraz przyroda regionu szkół. Projekt ma na celu przybliżenie własnego kraju i regionu partnerom z innych krajów europejskich, promowanie partnerstwa i tolerancji we wzajemnych stosunkach oraz podzielenie się bogatym dziedzictwem kulturowym. Kluczowe punkty projektu to stworzenie wspólnej strony internetowej, zaprojektowanie kalendarza na rok 2012 oraz zaprojektowanie T-shirtu związanego z tematyką prac. Nasi uczniowie w pierwszym roku projektu będą przygotowywać informacje i prezentacje o twórcach związanych z Zakopanem, m.in. o Kazimierzu Przerwie-Tetmajerze, Janie Kasprowiczu, Stanisławie Ignacym Witkiewiczu. Będą również opracowywać w języku angielskim legendy o śpiących rycerzach i o smoku wawelskim.

W ramach współpracy będą się odbywały wyjazdy do krajów partnerskich, pierwszy odbył się z początkiem listopada do Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpiło ustalenie szczegółowego planu działań. W tym roboczym spotkaniu wzięła udział nauczycielka języka angielskiego, Danuta Sochańska oraz przedstawicielka uczniów, Katarzyna Błęka. W grudniu 2010 grupa 5 uczniów z naszej szkoły wraz z Jolantą Podsiadłowską, nauczycielką języka angielskiego oraz Beatą Stramką, nauczycielką języka polskiego odwiedziła Liceum im Gregorio Prieto w Valdepenas. Uczniowie mieszkali u rodzin hiszpańskich i mieli okazję poznać życie codzienne swoich kolegów z Hiszpanii. Brali też udział w lekcjach oraz zwiedzali interesujące miejsca w okolicy. Nasza szkoła będzie gościć partnerów z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii z końcem marca 2011.

Koszty projektu pokrywa Unia Europejska za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Szczegółowe informacje na temat programu Comenius można znaleźć na stronie internetowej http://www.frse.org.pl/.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.