PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Europejski projekt programu „Comenius” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Zakopanem

Wtorek, 18 stycznia 2011 r.
Autor: Monika Ciałowicz

Europejski projekt programu „Comenius” w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w ZakopanemW nowym roku szkolnym Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO rozpoczęło swój udział w międzynarodowym projekcie dla szkół w ramach europejskiego programu „Comenius – uczenie się przez całe życie”. Projekt będzie trwał 2 lata, a jego temat to „Nasze znaki tożsamości. Podróż w czasie od przeszłości do przyszłości”. Oprócz SLO udział w projekcie biorą: Liceum im. Gregorio Prieto z Valdepenas w Hiszpanii oraz Liceum Eastbrook z Dagenham w Wielkiej Brytanii.


W pierwszym roku trwania projektu głównym tematem będzie dziedzictwo językowe i literackie regionu, w drugim sztuka, architektura oraz przyroda regionu szkół. Projekt ma na celu przybliżenie własnego kraju i regionu partnerom z innych krajów europejskich, promowanie partnerstwa i tolerancji we wzajemnych stosunkach oraz podzielenie się bogatym dziedzictwem kulturowym. Kluczowe punkty projektu to stworzenie wspólnej strony internetowej, zaprojektowanie kalendarza na rok 2012 oraz zaprojektowanie T-shirtu związanego z tematyką prac. Nasi uczniowie w pierwszym roku projektu będą przygotowywać informacje i prezentacje o twórcach związanych z Zakopanem, m.in. o Kazimierzu Przerwie-Tetmajerze, Janie Kasprowiczu, Stanisławie Ignacym Witkiewiczu. Będą również opracowywać w języku angielskim legendy o śpiących rycerzach i o smoku wawelskim.

W ramach współpracy będą się odbywały wyjazdy do krajów partnerskich, pierwszy odbył się z początkiem listopada do Wielkiej Brytanii, gdzie nastąpiło ustalenie szczegółowego planu działań. W tym roboczym spotkaniu wzięła udział nauczycielka języka angielskiego, Danuta Sochańska oraz przedstawicielka uczniów, Katarzyna Błęka. W grudniu 2010 grupa 5 uczniów z naszej szkoły wraz z Jolantą Podsiadłowską, nauczycielką języka angielskiego oraz Beatą Stramką, nauczycielką języka polskiego odwiedziła Liceum im Gregorio Prieto w Valdepenas. Uczniowie mieszkali u rodzin hiszpańskich i mieli okazję poznać życie codzienne swoich kolegów z Hiszpanii. Brali też udział w lekcjach oraz zwiedzali interesujące miejsca w okolicy. Nasza szkoła będzie gościć partnerów z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii z końcem marca 2011.

Koszty projektu pokrywa Unia Europejska za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Szczegółowe informacje na temat programu Comenius można znaleźć na stronie internetowej http://www.frse.org.pl/.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.