PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Złóż „szybki PIT” i wspomóż OPP!

Poniedziałek, 7 marca 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW minioną sobotę w urzędach skarbowych w całej Polsce odbywała się dzień otwarty. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szybki PIT” podatnicy mogli złożyć zeznanie podatkowe za 2010 r., a także uzyskać informacje i pomoc w tym zakresie. Z takiej możliwości w Zakopanem skorzystało około 70 osób.


- Dobrze, że jest taka możliwość. W tygodniu nie mam czasu, a dziś mogę spokojnie i bez kolejki wyjaśnić wątpliwości i złożyć zeznanie. Jak tylko dowiedziałam się o dzisiejszej akcji, szybko pozbierałam w domu dokumenty i przyszłam do urzędu – wyjaśniała jedna z podatniczek.

- Zainteresowanie akcją jest duże. Zachęcamy w ten sposób do jak najszybszego rozliczenia się z naszym urzędem. Nie warto odwlekać tego na ostatnią chwilę. Wtedy wszyscy już jesteśmy nerwowi – podatnicy, którzy muszą stać w kolejkach, ale również urzędnicy, którzy nie mają czasu na szczegółowe wyjaśnienia. Natomiast w taki dzień jak dziś, każdy traktowany jest indywidualnie. Urzędnicy czekają na podatników. Ponadto rozliczając się teraz, szybciej otrzymamy zwrot podatku, a także przekazany przez nas 1 % szybciej wpłynie na konto wybranej organizacji – wyjaśniała naczelnik zakopiańskiego Urzędu Skarbowego mgr Małgorzata Kabata-Żbik.

W tym roku możemy składać zeznania podatkowe do 2 maja. W sobotę 30 kwietnia w urzędach skarbowych odbędzie się kolejny „dzień otwarty”, a w ostatnim tygodniu urzędy będą działały dłużej niż zwykle. To wszystko, aby wyjść naprzeciw potrzebom podatników. Warto jednak już teraz zanieść swój PIT do skarbówki, kiedy jeszcze nie ma kolejek i nerwowej atmosfery.

W ramach akcji "Szybki PIT" Ministerstwo Finansów przygotowało również serię specjalnych broszur informacyjnych. Zawierają one wiele przydatnych objaśnień, z jakich ulg można skorzystać, jak przekazać 1 % podatku na OPP, jak rozliczyć dochody z giełdy czy uzyskane za granicą oraz jak przesłać deklarację podatkową bez wychodzenia z domu. Zamieszczono tam również pomocne przykłady, jak rozliczyć dochód z najmu, dzierżawy czy odpłatnego zbycia nieruchomości. Akcja ma również swoją stronę internetową www.szybkipit.pl

Urzędnicy zachęcają także do skorzystania z możliwości wsparcia 1% naszego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.

- Za 2008 r. na 23.750 podatników składających zeznania tylko trochę ponad 7 tys. wskazało OPP, w 2009 r. było już trochę lepiej - na 24.752 zeznania prawie 8,5 tys. uwzględniało wsparcie OPP. W tym roku mamy już 6.459 złożonych zeznań, z czego 1.733 z wykazanymi OPP. Mam nadzieję, że będzie ich więcej niż w latach ubiegłych. Świadomość społeczna w tym względzie z roku na rok rośnie. Przekazując ten 1% możemy mieć przecież wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Dzięki temu wsparciu organizacje mogą działać i nieść pomoc potrzebującym. W przypadku naszego urzędu rocznie jest to kwota ponad 500 tys. zł - poinformowała naczelnik Małgorzata Kabata-Żbik.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    25 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.