PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

U stóp Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek, 17 marca 2011 r.
Autor: AKS

fot. Piotr Sambor16 marca zakończyło się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się w Zakopanem, w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym „Księżówka”. Obrady poswięcone były przygotowaniom do zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, opracowaniu dokumentu społecznego, kwestiom ekumenicznym oraz wyborom do różnych gremiów Konferencji Episkopatu. Biskupi wymienili opinie na temat polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a także zaapelowali o przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w Japonii oraz o modlitewne wsparcie dla nich. Jednym z punktów programu drugiego dnia zebrania była Msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.


100 kapłanów - kardynałów, arcybiskupów, biskupów i księży, z Nuncjuszem apostolskim i Prymasem na czele wzięło udział w porannej Mszy św. u stóp Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w sanktuarium wotum wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II w zamachu na Jego życie 13 maja 1981 roku.
Członków Episkopatu Polski oraz wiernych przywitał Proboszcz parafii ks. dr Marian Mucha - pallotyn. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik, a głównymi koncelebransami byli: kard. Stanisław Dziwisz, kard. Kazimierz Nycz i kard. Józef Glemp oraz abp Marian Gołębiewski. Homilię wygłosił Metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.