PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Uroczystości z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w Sanktuarium na Krzeptówkach

Poniedziałek, 2 maja 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w sposób szczególny uczczono dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Rano w Parku Fatimskim wierni z Zakopanego i pielgrzymi z całej Polski na specjalnym telebimie oglądali transmisję z Watykanu. Popołudniu o godz. 17.00 uczestniczyli w dziękczynnej Mszy św., którą koncelebrował ks. kard. Stanisław Nagy. Następnie odbyło się nabożeństwo majowe oraz koncert w wykonaniu Witolda Zalewskiego i Mieszanego Chóru Katedry Wawelskiej.


Kustosz Sanktuarium ks. Marian Mucha podkreślał, jak ważna jest w tym  dniu obecność kardynała Stanisława Nagyego - przyjaciela Jana Pawła II i świadka jego drogi do świętości.

Podczas Mszy Św. ks. kard. Stanisław Nagy dokonał poświęcenia ołtarza ku czci Błogosławionego Jana Pawła II. Został on wykonany przez Jana Karpiela, a obraz namalowała Dorota Waberska. W ołtarzu umieszczone zostały relikwie błogosławionego.

Kardynał w wygłoszonym kazaniu mówił o związkach Jana Pawła II z Zakopanem i Tatrami oraz o Jego miłości do tej ziemi. Przypomniał też o spuściźnie jaką zostawił w swoich naukach.

Po Mszy św. licznie zgromadzenie wierni mogli uczcić relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Następnie uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu Witolda Zalewskiego - organisty Królewskiej Katedry na Wawelu oraz Mieszanego Chóru Katedry Wawelskiej pod kierownictwem Andrzeja Korzeniowskiego. Koncert poprowadziła Ewa Czamańska.

Organizatorami uroczystości był Kustosz Sanktuarium oraz Biuro Promocji Zakopanego.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach powstało w latach 1987-1992 jako wotum wdzięczności za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Świątynia została konsekrowana przez papieża 7 czerwca 1997 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.