PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Szkolna strona Gimnazjum nr 1

Wtorek, 24 maja 2011 r.
Autor: Anna Przekupień

Szkolna strona Gimnazjum nr 118 maja na zaproszenie szkonejstrony.pl przedstawiciele społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 w Zakopanem: dyrektor Mirosław Spera, Anna Przekupień - bibliotekarka i jednocześnie administrator szkolnej strony internetowej oraz dwie uczennice Kamila Lorenc i Ania Kmak z kl.3b wzięli udział w zorganizowanej w Warszawie w hotelu LORD konferencji pt. "Internet w szkole, szkoła w Internecie". Konferencja połączona była z ogłoszeniem wyników konkursu Szkolnastrona 2011.


Szkolna www Gimnazjum nr 1 w Zakopanem znalazła się wśród 10 nominowanych do finału stron. Jurorzy wybierali finalistów z 1000 szkolnych witryn internetowych.

Celem konkursu "Szkolnastrona Roku" jest rozpowszechnianie wśród polskich szkół dobrych praktyk dotyczących administrowania serwisami internetowymi oraz promowanie szkół, które w sposób właściwy wykorzystują Internet do informowania i integrowania uczniów, nauczycieli, rodziców.

Cytat z  http://www.szkolnastrona.pl/szkolnastrona/news/show/76/345/finalowe-szkolne-strony-wybrane.html

„To był istny maraton! Dziesiątki godzin klikania, sporów, analiz i uzasadnień. Prawie 1000 szkolnych stron a wśród nich wiele dobrych, porządnie prowadzonych, poprawnych i tych, przy których zatrzymywaliśmy się i wracaliśmy do nich znowu, za każdym razem odkrywając coś nowego. Przeglądaliśmy następne i znów wracaliśmy do tych właśnie. Już, już coś nowego nas zainteresowało, ale te zwyciężały. Na tym polega ich magia. Nazwaliśmy to efektem "łauuu" :)"

"Niektóre z nich znamy dobrze, bo śledziliśmy proces ich budowania i administrowania podczas ostatnich kilku miesięcy. Są też takie, które dopiero "odkryliśmy". Łączy je m.in.: ogromna praca administratora/ów, interesująca treść, estetyka przekazu, wykorzystanie elementów wspierających interakcję z użytkownikiem, znajomość narzędzi internetowych, częsta aktualizacja, a przez to rozbudowana zawartość strony, prawidłowe korzystanie z możliwości panelu administracyjnego, koncentracja na potrzebach odbiorcy strony, ciągły rozwój. Są po prostu "łauuu" :)"

Jakież było zaskoczenie i wielka radość gdy na miejscu dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy tytuł „Srebrna Szkolnastrona Roku 2011"

Administratorami strony są mgr Beata Marchli Hulbój i mgr Anna Przekupień.

Zapraszamy na www.g1zakopane.szkolnastrona.pl

Nasza młodziutka strona, redagowana zaledwie 5 miesięcy spodobała się. Zostaliśmy zauważeni, docenieni i nagrodzeni. Wkrótce uwagi i opinie o naszej stronie na www.konkurs.szkolnastrona.pl

Oprócz wspaniałego tytułu i statuetki otrzymaliśmy nagrody dla naszej szkoły:

- Idziennik (Progman)
- Model czaszki (Wersalin)
- Wysokiej klasy Mikroskop (Wersalin)
- Model skóry - Ten model pokazuje wycinek ludzkiej skóry. Jest on powiększony 70 razy. Model zamontowany jest na plastikowej podstawie. (Wersalin)
- Plansze Interaktywne: Matematyka (WSIP)
- Oprogramowanie Antywirusowe Arcavir dla całej Placówki (Arcabit)
- Oprogramowanie - słownik Ang.-Pol. Collins (YDP)
- Oprogramowanie - Kurs Języka Angielskiego Cambrige (YDP)

W dobie Internetu strona www szkoły jest pierwszym i bardzo ważnym źródłem informacji o działaniach szkoły, jej ofercie edukacyjnej i bazą danych o codziennym życiu szkoły. Pod warunkiem, że jest aktualizowana codziennie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.