PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Szkolna strona Gimnazjum nr 1

Wtorek, 24 maja 2011 r.
Autor: Anna Przekupień

Szkolna strona Gimnazjum nr 118 maja na zaproszenie szkonejstrony.pl przedstawiciele społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 w Zakopanem: dyrektor Mirosław Spera, Anna Przekupień - bibliotekarka i jednocześnie administrator szkolnej strony internetowej oraz dwie uczennice Kamila Lorenc i Ania Kmak z kl.3b wzięli udział w zorganizowanej w Warszawie w hotelu LORD konferencji pt. "Internet w szkole, szkoła w Internecie". Konferencja połączona była z ogłoszeniem wyników konkursu Szkolnastrona 2011.


Szkolna www Gimnazjum nr 1 w Zakopanem znalazła się wśród 10 nominowanych do finału stron. Jurorzy wybierali finalistów z 1000 szkolnych witryn internetowych.

Celem konkursu "Szkolnastrona Roku" jest rozpowszechnianie wśród polskich szkół dobrych praktyk dotyczących administrowania serwisami internetowymi oraz promowanie szkół, które w sposób właściwy wykorzystują Internet do informowania i integrowania uczniów, nauczycieli, rodziców.

Cytat z  http://www.szkolnastrona.pl/szkolnastrona/news/show/76/345/finalowe-szkolne-strony-wybrane.html

„To był istny maraton! Dziesiątki godzin klikania, sporów, analiz i uzasadnień. Prawie 1000 szkolnych stron a wśród nich wiele dobrych, porządnie prowadzonych, poprawnych i tych, przy których zatrzymywaliśmy się i wracaliśmy do nich znowu, za każdym razem odkrywając coś nowego. Przeglądaliśmy następne i znów wracaliśmy do tych właśnie. Już, już coś nowego nas zainteresowało, ale te zwyciężały. Na tym polega ich magia. Nazwaliśmy to efektem "łauuu" :)"

"Niektóre z nich znamy dobrze, bo śledziliśmy proces ich budowania i administrowania podczas ostatnich kilku miesięcy. Są też takie, które dopiero "odkryliśmy". Łączy je m.in.: ogromna praca administratora/ów, interesująca treść, estetyka przekazu, wykorzystanie elementów wspierających interakcję z użytkownikiem, znajomość narzędzi internetowych, częsta aktualizacja, a przez to rozbudowana zawartość strony, prawidłowe korzystanie z możliwości panelu administracyjnego, koncentracja na potrzebach odbiorcy strony, ciągły rozwój. Są po prostu "łauuu" :)"

Jakież było zaskoczenie i wielka radość gdy na miejscu dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy tytuł „Srebrna Szkolnastrona Roku 2011"

Administratorami strony są mgr Beata Marchli Hulbój i mgr Anna Przekupień.

Zapraszamy na www.g1zakopane.szkolnastrona.pl

Nasza młodziutka strona, redagowana zaledwie 5 miesięcy spodobała się. Zostaliśmy zauważeni, docenieni i nagrodzeni. Wkrótce uwagi i opinie o naszej stronie na www.konkurs.szkolnastrona.pl

Oprócz wspaniałego tytułu i statuetki otrzymaliśmy nagrody dla naszej szkoły:

- Idziennik (Progman)
- Model czaszki (Wersalin)
- Wysokiej klasy Mikroskop (Wersalin)
- Model skóry - Ten model pokazuje wycinek ludzkiej skóry. Jest on powiększony 70 razy. Model zamontowany jest na plastikowej podstawie. (Wersalin)
- Plansze Interaktywne: Matematyka (WSIP)
- Oprogramowanie Antywirusowe Arcavir dla całej Placówki (Arcabit)
- Oprogramowanie - słownik Ang.-Pol. Collins (YDP)
- Oprogramowanie - Kurs Języka Angielskiego Cambrige (YDP)

W dobie Internetu strona www szkoły jest pierwszym i bardzo ważnym źródłem informacji o działaniach szkoły, jej ofercie edukacyjnej i bazą danych o codziennym życiu szkoły. Pod warunkiem, że jest aktualizowana codziennie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.