PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Urząd Marszałkowski dofinansuje rewitalizację centrum Zakopanego

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW miniony piątek w Urzędzie Miasta Zakopane Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości w Zakopanem w celu dostosowania do potrzeb mieszkańców i wymogów ruchu turystycznego”. Przyznane fundusze pochodzą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Inwestycja kosztować będzie ok. 15 milionów zł, kwota dotacji wynosi 4,9 miliona złotych.


Miasto Zakopane reprezentowali: burmistrz Janusz Majcher i skarbnik Helena Mamcarz.

Projekt przewiduje rewitalizację Placu Niepodległości i Parku Miejskiego, budowę m.in. niewielkiego amfiteatru, kortów tenisowych, nowej pergoli, uporządkowanie i ekspozycję potoku oraz przeniesienie Pomnika Grunwaldzkiego.

Na początku września rozpocznie się opracowywanie projektów wykonawczych i równolegle ruszą już roboty związane z uzbrojeniem terenu i prace ziemne. Ostateczny efekt będziemy podziwiać w maju 2013 r.

- Ten projekt będzie realizowany w ramach programu rewitalizacji małopolskich miast. Jest to jedno z najbardziej trafionych działań całego Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozwala nam porządkować przestrzeń publiczną, tam gdzie jest to potrzebne, a to się z kolei przekłada na korzyści gospodarcze. Zakopane ma predyspozycje do tego, aby z tego projektu korzystać bardzo mocno. Jest to bowiem nie tylko działanie dla mieszkańców, ale także dla turystów krajowych i zagranicznych – wyjaśniał marszałek Marek Sowa, gratulując pomysłu i udziału w programie. Burmistrz Janusz Majcher podkreślał z kolei dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.