PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Andrzej Gąsienica Makowski nie będzie kandydował na senatora

Wtorek, 23 sierpnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaStarosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski podczas konferencji prasowej ogłosił, że nie będzie kandydował do Senatu. Poprze natomiast prof. Stanisława Hodorowicza, rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, który został zgłoszony przez komitet wyborczy PO i PSL.


- Zamierzeniem moim było utworzenie własnego komitetu wyborczego i kandydowanie z naszego okręgu obejmującego trzy powiaty: nowotarski, tatrzański i limanowskiego. Po tej wstępnej przymiarce do wyborów otrzymałem wiele pozytywnych głosów od ludzi. Jednak w polityce ważna jest skuteczność. Żeby była szansa na zwycięstwo, postanowiłem, że będę popierał Stanisława Hodorowicza. Obaj znamy problemy tej ziemi i wymieniliśmy poglądy, co należałoby zrobić. Po wyborach profesor na pewno będzie realizował te zadania dla dobra Podhalu – wyjaśniał starosta Andrzej Gąsienica Makowski.

Także stowarzyszenie „Jedność Tatrzańska” poprze kandydaturę prof. Stanisława Hodorowicza.

- Bardzo sobie cenię to poparcie. Łączą nas cele, ku którym chcielibyśmy zdążać, aby tę ziemię „zwyższać”. Deklaruję pełną współpracę i zarazem odpowiedzialność, za to co będzie się przy moim współudziale na tym terenie dziać. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się rozwijać jak najlepiej – stwierdził prof. Stanisław  Hodorowicz.

Mówił on także o rozwoju współpracy z samorządami, a wśród swoich najważniejszych celów w Senacie wymienił: budowę zakopianki, opracowanie koncepcji rozwoju Zakopanego, budowę sali widowiskowej, rozwiązanie problemów związanych z infrastruktura w poszczególnych gminach oraz dążenie do realizacji wizji mistrzostw świata oraz olimpiady zimowej w Tatrach.

Kandydat podkreślał także swoją niezależność, brak przynależności do partii politycznych. Powiedział także, że nie będzie zabiegał o poparcie Związku Podhalan, do którego należy.

- Nie chciałbym ubierać Związku Podhalan w polityczne deklaracje, bo powinno to być stowarzyszenie ponadpartyjne. Bardzo cenię sobie natomiast poparcie ludzi, którzy w Związku działają – zaznaczył.

Natomiast starosta Andrzej Gąsienica Makowski podkreślał, że rezygnuje z kandydowania do Senatu także ze względu na niedokończone wyzwania w powiecie, takie jak: przejęcie budynku starostwa i jego remont, budowę sali wielofunkcyjnej, realizację zakopianki oraz prace nad jakością produktu kurortu tatrzańskiego, a także plany starań o tatrzańską olimpiadę zimową wspólnie ze Słowakami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.