PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy w Zakopanem!

Czwartek, 27 października 2011 r.
Autor: Barbara Chyc-Myrmuła

Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy w Zakopanem!Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, mający na celu pomóc potrzebującym rodzinom z naszego najbliższego otoczenia. Jest organizowany w tym roku już po raz jedenasty, a w Zakopanem po raz pierwszy. Jako że akcja dopiero rusza na naszym terenie, potrzebne są osoby do pomocy.


Biorący udział w programie wolontariusze to osoby, które znajdują rodziny w potrzebie, włączają je do projektu i stają się opiekunami wybranej rodziny dbając przy tym o to, aby otrzymała ona jak najlepszą pomoc.

Zanim jednak wolontariusze zostaną opiekunami rodzin muszą je trochę bliżej poznać i zdecydować, czy dana rodzina naprawdę potrzebuje pomocy. Wolontariusze pomagają rodzinom, które nie z własnej przyczyny żyją w biedzie lub w jakiś sposób są pokrzywdzone przez los. Jeżeli wolontariusz jest już pewny, że rodzina potrzebuje pomocy, musi dowiedzieć się, czego najbardziej im potrzeba i wpisać to do anonimowej internetowej bazy, aby darczyńcy, czyli osoby fundujące paczki wiedziały, co mają kupić.
Wolontariusz jest przewodnikiem w przygotowywaniu paczki i odpowiada żeby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

W dniu finału akcji wolontariusz dostarcza paczkę rodzinie, której jest opiekunem i jako jedyny może dowiedzieć się, czy paczka sprawiła oczekiwaną radość i opowiedzieć o tym darczyńcy.

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem zaloguj się na stronę www.superw.pl

A gdybyś jednak chciał zostać darczyńcą, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, natomiast jeśli chciałbyś wspomóc finansowo akcje skontaktuj się z liderem zakopiańskiej grupy, którym jest Michał Topór-Futer.

Kontakt: tel.: 535504117
e-mail: futerzak@gmail.com

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.