PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Ślubowanie w Gimnazjum nr 1

Piątek, 28 października 2011 r.
Autor: Anna Przekupień

Ślubowanie w Gimnazjum nr 127 października to szczególny dzień dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Zakopanem. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. We wrześniu klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym na Śnieżnicę i tam rozpoczęły przygotowania do tej uroczystości.


Dzisiaj zarówno rodzice (dziękujemy za tak liczne przybycie), jak i my mogliśmy zobaczyć rezultaty tego wyjazdu.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się o godz. 10:00. Tradycją naszej szkoły jest polonez zatańczony przez pierwszoklasistów. I tym razem od poloneza rozpoczęła się uroczystość.

Zatańczyli go przedstawiciele wszystkich klas I. Następnie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszystkie klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami weszły do sali i powitane przez p. dyr. Mirosława Sperę złożyły przysięgę na Sztandar Szkoły. Po tej podniosłej chwili wszyscy uczniowie zostali wyczytani z imienia i nazwiska i otrzymali z rąk wychowawcy i dyrekcji dyplomy. Część oficjalną zakończył Samorząd szkolny, który złożył młodszym kolegom życzenia i wręczył symboliczny klucz i podkowę na szczęście.

II część uroczystości była mniej oficjalna. Uczniowie klasy 3b z p. Dominiką Snakowską jeszcze raz pasowali kandydatów na uczniów, tym razem na wesoło. I tak klasa 1a była pasowana linijką – symbolem wiedzy matematycznej, klasa 1b była pasowana piórem - symbolem wiedzy humanistycznej, klasa 1c książką – symbolem wiedzy wszelakiej, a klasa 1d paletką - symbolem sportu  Po czym każdy otrzymał plasterek cytryny, który trzeba było zjeść na oczach wszystkich, jeszcze się uśmiechać. Na zakończenie uczennice klasy 3b zatańczyły układ taneczny, a solistą tego pokazu był Jasiek Cichomski z kl. 3b, który zaimponował wszystkim pokazem tańca breakdance. Owacje świadczą, że się podobało.

III część uroczystości to poczęstunek dla uczniów klas pierwszych w auli oraz projekcja filmu dla rodziców w szkolnym kinie. Film pt. Snieżnica 2011 to dokument z pobytu dzieci na Śnieżnicy nakręcony przez samych uczniów. Rodzice zobaczyli, jak ich pociechy spędziły czas na wyjeździe i co robiły z nauczycielami, a nauczycielami z nimi. Został on zmontowany przez p. Monikę Szyndler.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.