PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Dzieci ze Stryja odwiedziły Zakopane

Wtorek, 13 grudnia 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW dniach 8 - 11 grudnia w Zakopanem przebywała grupa dzieci z miasta partnerskiego Stryj na Ukrainie, należących do ludowego zespołu Stryjanoczka. Kierowniczką wyprawy była Lida Stasenko – radna Miasta Stryja i jednocześnie dyrektorka tamtejszej szkoły ogólnokształcącej. Goście z Ukrainy zwiedzali Zakopane, spotkali się także z św. Mikołajem.


- Ukraińskie dzieci po raz kolejny mieszkały w domach swych przyjaciół – uczniów Gimnazjum nr 1 w Zakopanem. Tą drogą składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom, którzy gościli w swych progach małych gości i Dyrekcji Gimnazjum nr 1 wraz z nauczycielkami, które zorganizowały pobyt - mówi Hanna Błaszczyk Żurowska, zajmująca się w Urzędzie Miasta kontaktami z miastami partnerskimi.

W trakcie pobytu grupa zwiedzała Zakopane. - Przygotowaliśmy dla dzieci także różne atrakcje m.in. zajęcia na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem pana Kazimierza Szycha oraz zajęcia cyrkowe z panią Ewą Pręgowską, a także pobyt w Aquaparku i zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego. Naszym gościom bardzo spodobało się szkolne kino, gdzie obejrzeli film Roberta Zemckisa "Opowieść wigilijna" z ukraińskim dubbingiem - relacjonuje nauczycielka Renata Nidecka.

Natomiast w sobotę, w samo południe, do sali obrad Urzędu Miasta Zakopane przybył św. Mikołaj, który rozdał dzieciom ze Stryja i dzieciom z Gimnazjum nr 1 świąteczne paczki. W spotkaniu tym wzięli udział: burmistrz Zakopanego – Janusz Majcher, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Leszek Dorula, Sekretarz Miasta – Renata Szych, radni – Bożena Solańska i Wawrzyniec Bystrzycki, opiekunowie grup oraz niektórzy rodzice. Całość prowadziła Hanna Błaszczyk-Żurowska. Spotkanie zakończyło się utworzeniem kręgu przyjaźni i odśpiewaniem kolęd: polskiej i ukraińskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.