PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Rekord "Hotelarza" w XX Finale WOŚP

Czwartek, 12 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Brzęk

Rekord "Hotelarza" w XX Finale WOŚPZespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem od 11 lat angażuje się w akcję WOŚP. Zawsze miał rekordowe wyniki, ale ten rok „grania” z Orkiestrą jest wyjątkowy! W kwestowaniu uczestniczyło 160 wolontariuszy, w tym aż 111 z naszej szkoły. Dołączyli do nas uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych, ze Szkoły Podstawowej Nr 1, z POSA oraz … przedszkolaki: Daniel i Zosia – lat cztery!


Nasza ekipa „zbieraczy” okazała się niezwykle skuteczna – udało się zebrać aż 91.000 złotych. Rekordowe kwoty znalazły się w puszkach: Justyny Czyszczoń z kl. 4d Technikum Hotelarskiego (2.451.91) i Justyny Traczyk z Technikum Budowlanego (2.092.94) – a więc Justyny górą!

Gdzie zbierano? Wszędzie! Wolontariusze z puszkami naprawdę opanowali całe Podhale. Kwestowali w Szaflarach, Murzasichlu, Małym Cichem, Gliczarowie i Miętustwie, w Klikuszowej, a nawet w Rabie Wyżnej! Na terenie Zakopanego pojawiali się przy wyciągach narciarskich, kościołach, na ulicach miasta i na Równi Krupowej. Namawiali do okazania serca również obcokrajowców, czego dowodem różnorodna waluta – euro, funty, ruble, forinty…

W rym czasie, gdy wolontariusze kwestowali, na Równi Krupowej, na scenie WOŚP zaprezentowała się młodzież naszej szkoły wraz z opiekunką, panią Katarzyną Stanowską. Zaśpiewali oni znane francuskie i angielskie przeboje oraz ułożoną specjalnie na cześć Orkiestry piosenkę.

Wszyscy spisali się na medal! Wielu wolontariuszy wyruszyło z puszkami wczesnym rankiem, a rozliczało się wieczorem, już po „światełku do nieba”. Do sztabu przychodzili zmarznięci, ale radośni i szczęśliwi, bo przecież uzbierane pieniądze bardzo pomogą potrzebującym – wcześniakom i przyszłym matkom chorym na cukrzycę. W sztabie Orkiestry – w Internacie ZSHT można było przez cały dzień ogrzać się i posilić. Słodkości sponsorowała Spółdzielnia Uczniowska Winien-Ma i Biblioteka Szkolna, Zajazd Furmański ufundował duże i pyszne pizze, a nauczyciele i rodzice upiekli wspaniałe ciasta dla wolontariuszy.

Bardzo dziękuję koleżankom za pomoc w liczeniu pieniędzy i pracę w WOŚP.

Szef Sztabu Ewa Brzęk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.