PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Targi Edukacyjne w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych

Sobota, 21 stycznia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaCo roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem odbywają się Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych uczelni, zwłaszcza tych związanych z branżą turystyczną. W tym roku zaprezentowały się ośrodki z Krakowa, Nowego Targu i Suchej Beskidzkiej, jak również z Zakopanego. Możliwość studiowania pod Giewontem to szczególnie kusząca propozycja, którą do młodzieży z Podhala skierowała ostatnio Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu, tworząc tu Wydział Zamiejscowy Turystyki i Rekreacji.


- Nasza szkoła uruchomiła w Zakopanem Wydział Rekreacji i Turystyki głównie biorąc pod uwagę specyfikę tego regionu. Nasza oferta edukacyjna jest więc odpowiedzią na potrzeby osób chcących pracować w branżach takich jak hotelarstwo, gastronomia, turystyka, rekreacja. Mamy także na uwadze turystykę na obszarach chronionych i agroturystykę. Trzyletnie studia licencjackie są naturalną kontynuacją nauki w „hotelarzu”. W ramach studiów są także prowadzone kursy na rezydentów oraz pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych, będziemy wkrótce wprowadzać także kursy na instruktora Nordic Walking. W naszej szkole można także uzupełnić swoje wykształcenie i podnieść kwalifikacje zawodowe tu na miejscu. Zapewniamy praktyki krajowe i zagraniczne – wyjaśniał Jan Kęska z Ośrodka Turystyczno Dydaktycznego PWSOŚ w Zakopanem.

Podczas targów zaprezentowało się łącznie siedem uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiadająca zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Zakopanem z kierunkiem pedagogika, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

- Chcemy najpierw poznać potrzeby i zainteresowania uczniów i pod tym kątem staramy się dopasować naszą ofertę. Uczniowie często jeszcze nie wiedzą, jaki kierunek wybrać. Można ich więc zachęcić. Pytają najczęściej o rekrutację, o perspektywy i możliwość zatrudnienia, które daje im dany kierunek. Przekonujemy ich, że na każdą uczelnię można się dostać, trzeba tylko chcieć i w odpowiednim czasie przyłożyć się do nauki – mówiła  Gabriela Nowicka z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

- Takie targi są bardzo potrzebne, ponieważ młodzi ludzie często jeszcze nie wiedzą, co będą robić po skończeniu szkoły. Szukają propozycji dla siebie, chcą się rozeznać jakie są kierunki i zasady rekrutacji. Tu bezpośrednio mogą się zetknąć z przedstawicielami różnych uczelni i zdobyć potrzebne informacje. Co roku jest więc duże zainteresowanie i uczniowie już wcześniej dopytują się, czy targi się odbędą – wyjaśniała nauczycielka ZSHT Barbara Nowaczyk, która zorganizowała Targi Edukacyjne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.