PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Akcja Wiosna – wszyscy porządkujemy nasze miasto

Wtorek, 27 marca 2012 r.
Autor: AKS

Akcja Wiosna – wszyscy porządkujemy nasze miastoBurmistrz Miasta Zakopane zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Akcji Wiosna, której celem jest porządkowanie chodników, placów i trawników przylegających bezpośrednio do prywatnych posesji. Zwraca się z prośbą do mieszkańców o posprzątanie terenów przed posesjami i pozostawienie zmiecionego materiału w postaci pryzm na jezdni – przy jej krawędzi.


Pryzmy te będą zbierane przez firmę TESKO od godzin porannych według poniższego wykazu:

Prosimy o posprzątanie przy wskazanych ulicach
w dzień poprzedzający poranny wywóz pryzm
:

Zbieranie pryzm przez TESKO w czwartek 29 marca od rana:

- ul. Zamoyskiego, ul. Tetmajera, ul. Makuszyńskiego, ul. Sabały, ul. Żeromskiego, ul. Tuwima,
ul. Zwierzyniecka, ul. Piłsudskiego (od ul. Krupówki do Wielkiej Krokwi).

Zbieranie pryzm przez TESKO w piątek 30 marca od rana:

- ul. Bronisława Czecha, ul. Droga na Bystre, ul. Chałubińskiego, ul. Kraszewskiego, ul. Witkiewicza,
ul. Sienkiewicza, ul. Krupówki.

Zbieranie pryzm przez TESKO w sobotę 31 marca od rana:

- ul. Jagiellońska, ul. Chramcówki, Droga do Samków (od ul. Chramcówki do ul. Szymony),
ul. Kościeliska, ul. Szymony, ul. Nowotarska.

 

Po zebraniu pryzm wskazane ulice będą mechanicznie zamiatane i zmywane.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych harmonogram może ulec zmianie.

O dalszym harmonogramie pozimowego sprzątania na pozostałych ulicach miasta mieszkańcy będą na bieżąco informowani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.


Wiosenna zbiórka odpadów niebezpiecznych.

31 marca 2012 r. (sobota) w godz. 9.00-13.00 na zlecenie i koszt Miasta przeprowadzona zostanie wiosenna zbiórka odpadów niebezpiecznych: elektrycznych i elektronicznych (AGD), wielkogabarytowych, drobnych oraz tekstyliów. Odpowiedzialną za odbiór odpadów jest firma „TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

Sposób przeprowadzenia akcji:

• od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15.00 mieszkańcy Zakopanego mogą zgłaszać posiadanie wielkogabarytowych odpadów niebezpiecznych telefonicznie, faksem lub osobiście w dziale obsługi klienta TESKO przy ul. Szymony 17A, tel./fax. (0 18) 201-56-75.

W dniu akcji nastąpi nieodpłatny ich odbiór bezpośrednio od zgłaszającego. Odpady wielkogabarytowe niebezpieczne wcześniej zgłoszone muszą być przygotowane do odbioru z posesji klienta, a nie z jego lokalu. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci przekazania odpadów (AGD elektrycznych i elektronicznych) do TESKO.

• drobne odpady niebezpieczne tj. baterie i akumulatory, lampy fluorescencyjne, przeterminowane leki, opakowania po farbach i lakierach oraz tekstylia, oddawać będzie można 31 marca 2012 r. w godz. 9.00-13.00 w sześciu punktach zlokalizowanych w Zakopanem: przy ul. Skibówki przy skręcie na ul. Droga do Walczaków, Placu Niepodległości, ul. Chałubińskiego TPN, ul. Wojdyły Baza Tesko, ul. Szymony Baza Tesko, ul. Kamieniec Baza Tesko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.