PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Olcza upamietniła ofiary katastrofy smoleńskiejRelacja wideo!

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w wyjątkowy sposób uczczono drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Został tam uroczyście odsłonięty pomnik upamiętniający wszystkie ofiary tej tragedii. Jego poświecenia dokonał ks. bp Damian Muskus. Pomnik zaprojektowany i wykonany w brązie przez Karola Badynę przedstawia pękniętą lotniczą szachownice, w którą wpisany jest krzyż. Pod nią widnieją nazwiska wszystkich 96 ofiar katastrofy samolotu.


W uroczystościach wzięli udział członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, poczty sztandarowe oraz Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

- Pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i parafianie olczańscy tym pomnikiem pragną uczcić wszystkie ofiary tej tragedii. Jest to wyraz naszej czci i miłości względem Tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę – Polskę – wyjaśniał kustosz sanktuarium ks. Mieczysław Kozłowski.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez ks. bp. Damina Muskusa. Następnie wierni zgromadzeni przed sanktuarium odśpiewali hymn państwowy, odczytano nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej, a po poświęceniu pomnika zapłonęły pod nim symboliczne znicze, a liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.