PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Konferencja Parków Narodowych i obchody Dnia Ziemi

Piątek, 4 maja 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka22 kwietnia z okazji inauguracji międzynarodowej konferencji dotyczącej komunikacji w parkach narodowych oraz obchodów Dnia Ziemi 2012 odbyła się w Zakopanem akcja sprzątania szlaku w Dolinie Strążyskiej. Wziął w niej udział Amerykański Ambasador w Polsce Lee Feinstein, dyrektor TPN Paweł Skawiński, wiceburmistrz Wojciech Solik, przedstawiciele Parku Narodowego Gór Skalistych w USA oraz wolontariusze, m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem.


Ambasador Feinstein przyjechał do Zakopanego, aby otworzyć konferencję parków narodowych. Wzięło w niej udział ponad 80 pracowników parków narodowych z Polski, Słowacji, Stanów Zjednoczonych  i innych krajów. Została także odnowiona umowy o parkach siostrzanych  pomiędzy Parkiem Narodowym Gór Skalistych (USA) a Tatrzańskim Parkiem Narodowym w Polsce i na Słowacji. Umowa o parkach siostrzanych, obowiązująca od pięciu lat doprowadziła do programów wymiany pracowników i wspólnej pracy nad ważnymi kwestiami dla parków.  

- Ta współpraca ze stroną amerykańską jest niezwykle ważna dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mobilizuje nas ona do przygotowań do każdego spotkania, do czerpania z doświadczeń amerykańskich, wzmacnia także współprace polsko-słowacką. Wspaniałym owocem tej współpracy jest także wolontariat. Ta idea została zaszczepiona przez przyjaciół z USA i ciągle się rozwija. Od tego roku chcemy, aby częściowo oprócz wynajmowanych przez nas firm, także wolontariusze sprzątali Tatry – mówił podczas konferencji prasowej poprzedzającej akcję dyrektor Paweł Skawiński.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.