PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Gimnazjum nr 1 wielkim wygranym w konkursie „Graj, doświadczaj, działaj”

Środa, 6 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Przekupień

Gimnazjum nr 1 wielkim wygranym w konkursie „Graj, doświadczaj, działaj”Gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Zakopanem wzięli udział w konkursie „Graj, doświadczaj, działaj” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach II Małopolskiego Dnia Uczenia się. Dwie pięcioosobowe drużyny przeszły przez eliminacje, opracowały i wysłały na konkurs dwie gry edukacyjne.


Głównym założeniem konkursu było wymyślenie i opracowanie gry /planszowej, karcianej, zręcznościowej, towarzyskiej, miejskiej lub rozgrywki sportowej/ szkolącej jedną z następujących kompetencji: językowych (język polski), językowych (języki obce), w zakresie nauk ścisłych, w zakresie nauk przyrodniczych, technicznych, informatycznych, osobistych, obywatelskich, innymi słowy gry edukacyjnej.

Gra TURYSTA, wymyślona i opracowana przez uczniów klasy 1a -godło LILIJKA w składzie:

 1. Tymoteusz Dubnicki kl. I A
 2. Janusz Kot kl. I A 
 3. Oska Piróg kl. I A
 4. Grzegorz Skowroński kl. I A
 5. Katarzyna Szczerba kl. I A.

pod opieką pani mgr Beaty Urbańskiej zdobyła I miejsce.

Gra „Turysta” to emocjonująca rozgrywka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i dobrej zabawy. Podczas wędrówki po turystycznych szlakach pozwala poznać tatrzańską przyrodę oraz uczy zasad zachowania się w górach. Zachęca do aktywnego wypoczynku oraz promuje szkołę i walory turystyczne  regionu. 

Inspiracją do stworzenia tej gry były góry. Tatry to jedyny w Polsce obszar o charakterze wysokogórskim, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami i przyciąga spragnionych górskich wędrówek turystów. 

U podnóża  Tatr stoją gracze gotowi, by wyruszyć na turystyczne szlaki, podziwiać dziką przyrodę i zdobywać górskie szczyty. Czekają tam na nich piękne widoki, ale i zmieniająca się pogoda oraz niebezpieczeństwa na stromych szlakach. Gracze, by dotrzeć bezpiecznie do celu i poczuć smak zwycięstwa, muszą dostosować trasę wycieczki do panujących warunków i swoich możliwości. W wyższych partiach Tatr niezbędne okaże się doświadczenie górskie  oraz posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Tatry Polskie objęte są obszarem Tatrzańskiego Parku Narodowego, co zobowiązuje graczy do przestrzegania przepisów obowiązujących na tym terenie. Podczas gry uczestnicy odpowiadają na pytania z wiedzy o turystyce górskiej i dostają dodatkowe punkty.

 

Gra EUROTROTER opracowana przez uczniów klasy 2a i 1d - godło Loch Cinema w składzie:  

 1. Hubert Bereziński  kl. II A
 2. Mateusz Stopka kl. II A 
 3. Władysław Sawkin   kl. I D
 4. Konrad Sobczyk  kl. I D
 5. Szymon  Walczak – Banicki  kl. I D

pod opieką pani mgr Anny Przekupień

otrzymała wyróżnienie.

Celem gry jest jak najszybsza wędrówka przez całą Europę z Aten do Lizbony i zdobycie jak największej ilości punktów. Punkty zdobywa się poprzez udzielenie poprawnej odpowiedzi.

Nagrody zostaną wręczone nauczycielom opiekującym się zwycięskimi drużynami w grudniu 2012 w Krakowie podczas Gali „Rozwiń swoją gminę”.

Więcej na http://www.pociagdokariery.pl/_layouts/UM.WUP/ArticleDetails.aspx?aId=728&fId=News

Zobacz w naszym sklepie:
 • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
  60 zł
 • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
  30 zł
 • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
  65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.