PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Fiakrzy rozpoczęli sezon

Niedziela, 10 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW środę zakopiańscy fiakrzy rozpoczęli sezon. Najpierw wszystkie dorożki poświęcił proboszcz parafii Najświętszej Rodziny ks. Bogusław Filipiak. Nastepnie odbył się ich przegląd techniczny, potrzebny aby dopuścić je do ruchu ulicznego.


Dorożki oceniała komisja w składzie: zastępca burmistrza Wojciech Solik, prezes Związku Podhalan w Zakopanem Marcin Zubek i jego zastępca Krzysztof Król Łęgowski, Robert Chowaniec z Wydziału Drogownictwa UMZ i Wiesław Lenard ze straży miejskiej. Przegląd zakończył się pomyslnie, a komisja nie miała wielu zastrzeżeń. Dorożkami po Zakopanem będzie się więc jeździło bezpiecznie.

Przegląd był także okazją do podziwiania pięknych koni i dorożek, z czego chętnie korzystali przechodzący przez Równię Krupową turyści.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.