PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Zakopane wreszcie doczeka się sali wielofunkcyjnej

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaSą coraz większe szanse na to, by w Zakopanem powstała tak bardzo miastu potrzebna sala wielofunkcyjna. Starostwo Tatrzańskie otrzymało odpowiedź na ofertę inwestycyjna dotyczącą budowy takiego obiektu. - Złożone zostały 3 oferty podmiotów gospodarczych, które przedstawiły projekt koncepcyjny obiektu oraz sposób finansowania jego budowy i dalszego funkcjonowania – poinformował ostatnio starosta Andrzej Gąsienica Makowski.


Starostwo w ramach umowy z wybranym podmiotem gospodarczym przewiduje 35-letnią dzierżawę wybudowanego obiektu. Podmiot ten z kolei musi zagwarantować pieniądze na budowę i funkcjonowanie sali, która pełnić będzie funkcje koncertowe, konferencyjne i wystawiennicze. Obiekt wewnątrz ma pomieścić 1200 osób, oprócz tego ma powstać zewnętrzny amfiteatr i zaplecze. Powiat będzie miał także możliwość korzystania z obiektu w określonym w umowie zakresie czasu.

- Rozrzut inwestycyjny jest bardzo duży od 50 do 100 ml zł. Zgłosiły się dwie firmy z Warszawy i jedna bliżej naszego  regionu. Teraz kolejnym naszym krokiem będzie ocena tych koncepcji przez specjalnie do tego powołany zespół architektów oraz sprawdzenie wiarygodność i możliwości finansowe tych firm. W ciągu 3 miesięcy powinna zapaść decyzja. Przewidujemy, że formalności i budowa mogą potrwać do dwóch lat. W 2014 roku sala mogłaby już funkcjonować. To będzie duża inwestycja na miarę naszego pokolenia – podsumował starosta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.