PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Pożegnanie ks. proboszcza Stanisława Szyszki

Poniedziałek, 2 lipca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę 24 czerwca w kościele pw. Św. Krzyża w Zakopanem podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się uroczyste pożegnanie ks. prałata Stanisława Szyszki, który zakończył swoją posługę jako proboszcz tej parafii. Od 1 lipca funkcję tę objął ks. Mariusz Dziuba, dotychczasowy wikariusz parafii NSPJ w Nowym Targu. Księdzu Stanisławowi Szyszce za dotychczasową pracę dziękowali mieszkańcy, dzieci i młodzież, przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz władze miasta.


Ks. prałat Stanisław Szyszka z parafią związany jest od 31 lat, czyli od początku jej istnienia. Wcześniej był wikariuszem w Jaworznie i Szczyrku oraz proboszczem w Juszczynie. Został następnie skierowany do tworzenia Parafii Tatrzańskiej w Zakopanem oraz budowy kościoła pw. Św. Krzyża. Zawsze wielką troską otaczał parafian i turystów. Dzięki jego przychylności w kościele odbywają się liczne koncerty i wystawy, działa chór „Turliki” oraz wiele wspólnot parafialnych.

Również ks. Stanisław Szyszka dziękował podczas homilii współpracującym z nim księżom i świeckim, a także fundatorom i budowniczym kościoła. Wspominał swoją pracę, na początku trudną, bo związaną z budową kościoła. – Kocham tę ziemię i kocham tę parafię – zakończył ze wzruszeniem. Ks. prałat pozostanie w parafii, obiecał więc, że nadal będzie służyć i pomagać jej mieszkańcom.

- Czas był ciężki, stan wojenny, brak materiałów budowlanych i środków  finansowych. Jednak dzięki Opatrzności Bożej i pomocy dobrych ludzi świątynia powstała – przypomniał w krótkim przemówieniu kierownik budowy kościoła Władysław Przepióra, który życzył księdzu Stanisławowi Szyszce Bożej opieki, zdrowia i wielu lat zasłużonego odpoczynku wśród wspólnoty parafii Św. Krzyża. - Jesteś dla nas nadal ojcem i kapłanem. Szczęść Ci Boże! – zakończył.

Historię budowy kościoła przypomniała także okolicznościowa wystawa zdjęć, prezentowana we wnetrzu świątyni.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    35 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.