PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Akcja „Weź paragon” także dla najmłodszych

Czwartek, 30 sierpnia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Akcja „Weź paragon” także dla najmłodszychWzorem lat ubiegłych, podczas trwających wakacji Ministerstwo Finansów wspólnie z podległym izbami i urzędami skarbowymi organizuje akcję „Weź paragon”. Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa o korzyściach płynących z posiadania paragonu zarówno w sferze praw konsumenckich i obywatelskich jak i w sferze tworzenia warunków uczciwej konkurencji oraz kształtowanie postaw społecznych.


W miejscowościach turystycznych w całym kraju przeprowadzane są kampanie informacyjno-edukacyjne, również pracownicy Urzędu Skarbowego w Zakopanem skierowali swoje działania w tym zakresie do przyszłych przedsiębiorców i konsumentów - uczniów Klubu Sportowego "Lider" przy Szkole Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim, przebywających na obozie sportowym w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Przeprowadzono zajęcia o tematyce związanej z płaceniem podatków, wyjaśniono młodzieży dlaczego należy każdorazowo prosić sprzedawcę o wydanie paragonu. Zwrócono szczególna uwagę na fakt, iż posiadany paragon jest dowodem, że wynikający z zawartej transakcji podatek przekazany zostanie do budżetu państwa powodując zwiększenie nakładów na cele publiczne.

- Większość podatników sprzedających towary i świadczących usługi ma obowiązek prowadzenia ewidencji obrotów i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Każda sprzedaż powinna zostać udokumentowana paragonem, który następnie zostanie wręczony kupującemu. Należy zwrócić uwagę, że część podatników uchyla się od obowiązku instalowania kas fiskalnych. Są również tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną, nie rejestrują swoich obrotów za każdym razem. W konsekwencji zaniżane są wpływy do budżetu państwa z tytułu podatków. Uczciwie prowadzącym działalność przedsiębiorcom trudniej tym samym konkurować na rynku, a konsumentom niełatwo dochodzić swoich praw. W celu zminimalizowania tego zjawiska ważne jest wskazanie konsumentom, że za każdym razem, gdy dokonują zakupu powinni żądać od sprzedawcy paragonu -wyjaśnia Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem - Pani Małgorzata Kabata-Żbik.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.