PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórców

Poniedziałek, 5 listopada 2012 r.
Autor: Marcin Zubek

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórcówW dniach 16-18 listopada bieżącego roku w Zakopanem odbywać się będzie doroczne spotkanie ludzi wolnych zawodów „Jesienny Chart”. W roku bieżącym Związek Podhalan Oddział Zakopane będzie współorganizatorem tej ogólnopolskiej imprezy, w której uczestniczą dziennikarze i aktorzy z całej Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowana aukcja, mająca na celu wsparcie hospicjum im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie. Hospicjum powstało dzięki staraniom sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, zostało otwarte w czerwcu 2012 roku i przez siostry jest prowadzone.


Stacjonarne Hospicjum powstało w jednym z dwóch budynków przeznaczonych przez metropolitę wileńskiego, na działalność i siedzibę Sióstr Jezusa Miłosiernego. Klasztor i budynki przyklasztorne należące do dawnego Klasztoru Sióstr wizytek, w czasach sowieckich zostały zamienione na więzienie. Budynki te kompletnie zdewastowane oddano Kurii Wileńskiej dopiero w 2004 r. (budynek klasztorny w 2008 r.). Remont zrujnowanego obiektu trwał niespełna trzy lata.

W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się, oprócz pokoi dla chorych, gabinety lekarskie, łazienki, dyżurki pielęgniarskie, pomieszczenia dla wolontariuszy, zaplecze gospodarcze, pokoje gościnne dla rodzin i kaplica. Wszystko to dokonało się dzięki międzynarodowym organizacjom charytatywnym, ludziom biznesu i poszczególnym darczyńcom, jak też drobnym ofiarodawcom i wolontariuszom

W związku z ogromem potrzeb hospicjum zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie swego dzieła, które zostanie pokazane na wystawie w „Jasnym Pałacu” w dniu 16 listopada mając na celu przedstawienie licznego grona twórców podhalańskich, a następnie sprzedane podczas aukcji w dniu 17 listopada. Aukcja będzie prowadzona przez Dyrektora Biura Promocji, Reklamy i Marketingu Telewizji Kraków Mariusza Süssa oraz prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane Marcina Zubka. Wystawa oraz aukcja zostaną  pokazane w TVP Kraków oraz Telewizji Polonia.

Osoby pragnące wesprzeć aukcję charytatywną prosimy o przekazywanie swych prac do Związku Podhalan w Zakopanem przy ul. Kościuszki 2 (Biała Izba) lub kontakt z biurem Związku Podhalan 18 20 13330 lub z Marią Cukier: 182012887 lub 606106626.

Całość środków zostanie przekazana na potrzeby hospicjum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.