PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórców

Poniedziałek, 5 listopada 2012 r.
Autor: Marcin Zubek

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórcówW dniach 16-18 listopada bieżącego roku w Zakopanem odbywać się będzie doroczne spotkanie ludzi wolnych zawodów „Jesienny Chart”. W roku bieżącym Związek Podhalan Oddział Zakopane będzie współorganizatorem tej ogólnopolskiej imprezy, w której uczestniczą dziennikarze i aktorzy z całej Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowana aukcja, mająca na celu wsparcie hospicjum im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie. Hospicjum powstało dzięki staraniom sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, zostało otwarte w czerwcu 2012 roku i przez siostry jest prowadzone.


Stacjonarne Hospicjum powstało w jednym z dwóch budynków przeznaczonych przez metropolitę wileńskiego, na działalność i siedzibę Sióstr Jezusa Miłosiernego. Klasztor i budynki przyklasztorne należące do dawnego Klasztoru Sióstr wizytek, w czasach sowieckich zostały zamienione na więzienie. Budynki te kompletnie zdewastowane oddano Kurii Wileńskiej dopiero w 2004 r. (budynek klasztorny w 2008 r.). Remont zrujnowanego obiektu trwał niespełna trzy lata.

W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się, oprócz pokoi dla chorych, gabinety lekarskie, łazienki, dyżurki pielęgniarskie, pomieszczenia dla wolontariuszy, zaplecze gospodarcze, pokoje gościnne dla rodzin i kaplica. Wszystko to dokonało się dzięki międzynarodowym organizacjom charytatywnym, ludziom biznesu i poszczególnym darczyńcom, jak też drobnym ofiarodawcom i wolontariuszom

W związku z ogromem potrzeb hospicjum zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie swego dzieła, które zostanie pokazane na wystawie w „Jasnym Pałacu” w dniu 16 listopada mając na celu przedstawienie licznego grona twórców podhalańskich, a następnie sprzedane podczas aukcji w dniu 17 listopada. Aukcja będzie prowadzona przez Dyrektora Biura Promocji, Reklamy i Marketingu Telewizji Kraków Mariusza Süssa oraz prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane Marcina Zubka. Wystawa oraz aukcja zostaną  pokazane w TVP Kraków oraz Telewizji Polonia.

Osoby pragnące wesprzeć aukcję charytatywną prosimy o przekazywanie swych prac do Związku Podhalan w Zakopanem przy ul. Kościuszki 2 (Biała Izba) lub kontakt z biurem Związku Podhalan 18 20 13330 lub z Marią Cukier: 182012887 lub 606106626.

Całość środków zostanie przekazana na potrzeby hospicjum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.