PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórców

Poniedziałek, 5 listopada 2012 r.
Autor: Marcin Zubek

Aukcja na rzecz hospicjum w Wilnie - Apel do twórcówW dniach 16-18 listopada bieżącego roku w Zakopanem odbywać się będzie doroczne spotkanie ludzi wolnych zawodów „Jesienny Chart”. W roku bieżącym Związek Podhalan Oddział Zakopane będzie współorganizatorem tej ogólnopolskiej imprezy, w której uczestniczą dziennikarze i aktorzy z całej Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowana aukcja, mająca na celu wsparcie hospicjum im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie na Litwie. Hospicjum powstało dzięki staraniom sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, zostało otwarte w czerwcu 2012 roku i przez siostry jest prowadzone.


Stacjonarne Hospicjum powstało w jednym z dwóch budynków przeznaczonych przez metropolitę wileńskiego, na działalność i siedzibę Sióstr Jezusa Miłosiernego. Klasztor i budynki przyklasztorne należące do dawnego Klasztoru Sióstr wizytek, w czasach sowieckich zostały zamienione na więzienie. Budynki te kompletnie zdewastowane oddano Kurii Wileńskiej dopiero w 2004 r. (budynek klasztorny w 2008 r.). Remont zrujnowanego obiektu trwał niespełna trzy lata.

W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się, oprócz pokoi dla chorych, gabinety lekarskie, łazienki, dyżurki pielęgniarskie, pomieszczenia dla wolontariuszy, zaplecze gospodarcze, pokoje gościnne dla rodzin i kaplica. Wszystko to dokonało się dzięki międzynarodowym organizacjom charytatywnym, ludziom biznesu i poszczególnym darczyńcom, jak też drobnym ofiarodawcom i wolontariuszom

W związku z ogromem potrzeb hospicjum zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie swego dzieła, które zostanie pokazane na wystawie w „Jasnym Pałacu” w dniu 16 listopada mając na celu przedstawienie licznego grona twórców podhalańskich, a następnie sprzedane podczas aukcji w dniu 17 listopada. Aukcja będzie prowadzona przez Dyrektora Biura Promocji, Reklamy i Marketingu Telewizji Kraków Mariusza Süssa oraz prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane Marcina Zubka. Wystawa oraz aukcja zostaną  pokazane w TVP Kraków oraz Telewizji Polonia.

Osoby pragnące wesprzeć aukcję charytatywną prosimy o przekazywanie swych prac do Związku Podhalan w Zakopanem przy ul. Kościuszki 2 (Biała Izba) lub kontakt z biurem Związku Podhalan 18 20 13330 lub z Marią Cukier: 182012887 lub 606106626.

Całość środków zostanie przekazana na potrzeby hospicjum.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.