PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

"Jesienny Chart"

Czwartek, 15 listopada 2012 r.
Autor: AKS

"Jesienny Chart"W dniach 16 - 17 listopada w Zakopanem odbędą się XVI Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów "Jesienny Chart". Szesnaście lat temu imprezę wymyślił dziennikarz Telewizji Kraków Wojciech Mróz w czasie rejsu dziennikarzy żaglowcem „Dar Młodzieży” do Kopenhagi. Jak mówi sam pomysłodawca - impreza jest darem wdzięczności za to, że udało mu się wrócić.


Przez pierwsze kilka lat wydarzenie nosiło podtytuł „Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Wieloboju Morderczym” i miało charakter quasi sportowy.

Z czasem impreza rozrosła się o uczestników innych profesji. Dziś „Jesienny Chart” ma podtytuł „Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów”. Co roku jesienią zjeżdżają się do Zakopanego muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze. To jednocześnie okazja do prezentacji ciekawych zjawisk w zakopiańskiej kulturze.

Impreza ma również cel charytatywny – dzięki wsparciu uczestników i sponsorów „Jesienny Chart” sponsorował wakacje dzieci z terenów po pegeerowskich, fundował sprzęt rehabilitacyjny, organizował konferencje naukowe, w ubiegłym roku wsparł rozbudowę hospicjum w Wilnie prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Podobnie uczyni to w tym roku. Jak wyglądał ubiegłoroczny „Jesienny Chart” można zobaczyć na stronie www.podtatrami.tvp.pl 

W tym roku do Zakopanego przyjedzie ponad 80 aktorów, dziennikarzy, pisarzy z Polski oraz delegacje z Sycylii i Słowacji. Swoją obecność zgłosiły redakcje telewizyjnej „Panoramy”, „Wiadomości”, „Teleexpresu” Co roku patron medialny wydarzenia - Telewizja Kraków - emituje reportaż prezentujący imprezę. Jak wyglądał tegoroczny „Chart” będzie można zobaczyć już w grudniu na antenie TVP Kraków i TVP POLONIA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.