PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Mapujemy zimową stolicę Polski. Internetowa Rewolucja w Zakopanem

Czwartek, 29 listopada 2012 r.
Autor: AKS

Mapujemy zimową stolicę Polski. Internetowa Rewolucja w ZakopanemOd 7 do 9 grudnia w Zakopanem odbędzie się akcja, dzięki której miasto ma szansę stać się najlepiej widocznym polskim miejscem w sieci, a tym samym bardziej przyjaznym dla mieszkańców i turystów. Internauci posługując się Kreatorem Map Google będą wprowadzać aktualizacje map Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, a przedsiębiorcy w łatwy sposób będą mogli założyć wizytówkę na Mapach Google.


Celem akcji, będącej wspólnym przedsięwzięciem Google, Urzędu Miasta Zakopane i Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest przygotowanie jak najbardziej kompleksowej i użytecznej mapy Zakopanego w internecie, zawierającej zarówno informacje o lokalnych przedsiębiorcach, jak i dokładne trasy szlaków turystycznych w Tatrzańskim Parku Narodowym.

W ramach akcji mapowania każdy przedsiębiorca z Zakopanego będzie mógł za darmo i w łatwy sposób stworzyć wizytówkę na Mapach Google. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie www.internetowarewolucja.pl/zakopane. W dniach 7-9 grudnia specjaliści Internetowej Rewolucji odwiedzą każdego, kto się zarejestruje i pomogą w założeniu wizytówki, tzw. Miejsca Google. Dzięki obecności na Mapach Google turyści planujący przyjazd do Zakopanego i zwiedzający miasto będą mogli z łatwością odnaleźć lokalną restaurację, pensjonat czy sklep.

- Internetowa Rewolucja? Nie ma dla niej lepszego miejsca niż Zakopane – zimowa stolica Polski. Zachęcam, by przedsiębiorcy rejestrowali się i wspólnie ze specjalistami zakładali wizytówki na Mapach Google. Postarajmy się wspólnie, by Zakopane było najlepiej widocznym polskim miastem w sieci, przy okazji świetnie się bawiąc - zachęca do wzięcia udziału w akcji Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

W tych samych dniach społeczność internautów aktywnie korzystających z Kreatora Map Google odwiedzi Zakopane, by przejść szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego z odbiornikami GPS, a następnie nanieść trasy na mapy za pomocą Kreatora Map Google. Także mieszkańcy Zakopanego mogą przy wykorzystaniu Kreatora Map Google uaktualniać i dodawać do map informacje dotyczące swojego miasta.

Informacje dodatkowe:

Kreator Map Google to narzędzie, dzięki któremu każdy internauta może poprawiać i ulepszać Mapy Google. Polska wersja Kreatora została udostępniona w sierpniu 2012. Od tamtego czasu polscy internauci dokonali tysięcy poprawek na mapie Polski, a polska społeczność zgromadzona wokół Kreatora Map Google stała się jedną z najbardziej aktywnych na świecie.

Projekt mapowania zimowej stolicy Polski jest elementem akcji edukacyjnej Internetowa Rewolucja skierowanej do małych i średnich firm. W ramach Internetowej Rewolucji każda mała i średnia firma w Polsce może za darmo zarejestrować adres internetowy (domenę), stworzyć pierwszą stronę internetową, umieścić wizytówkę na internetowych mapach, wypróbować kampanię reklamową w sieci oraz dowiedzieć się więcej o obecności online i efektywnym wykorzystaniu internetu w swojej działalności. W Zakopanem specjaliści Internetowej Rewolucji będą pomagali przedsiębiorcom zakładać wizytówki na Mapach Google. Więcej o Internetowej Rewolucji można znaleźć na stronie www.internetowarewolucja.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.